אריאל דהרי
אריאל דהריצילום: ללא קרדיט

אריאל דהרי, תושב השומרון, קיבל לפני מספר ימים צו מעצר יישובי החתום ע"י אלוף פיקוד העורף, רפי מילוא, ובו נאסר עליו לצאת מהישוב בו מתגוררים הוריו. דהרי צפוי להתחתן בעוד כשבועיים.

האלוף דחה את ההשגות אותם הגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו והשאיר את הצו על כנו. במכתב נכתב כי ההחלטה על הצו ניתנה לאחר שהאלוף מילוא הגיע למסקנה כי הדבר נחוץ לשם "הבטחת ביטחון המדינה ושלום הציבור".

במכתב שנשלח אל עו"ד קידר המייצג את דהרי נכתב בין היתר כי "קיימות ראיות מנהליות המצביעות על סכנה הנשקפת ממנו על יסוד מידע מודיעיני משמעותי. אשר לבקשתך להעביר את המעצר היישוב ליד בנימין, שהיית מרשך ביישוב עלולה להביא לסיכול מטרות הצו ועל כן לא ניתן להיעתר לה".

כמו כן נדחתה בקשתו של דהרי לצאת לסידורים הדרושים לצורך חתונתו גם כן בגלל "מסוכנתו": "נוכח כלליות הבקשה ונוכח המידע שבידי גורמי הביטחון ביחס לסיכון הנשקף ממרשך, מפקד פקע"ר מצא לנכון לדחות את בקשתך".

על דהרי גם נאסר ליצור קשר עם אחיה של כלתו אלא רק ביום החתונה. "נוכח המסוכנות מקיומו של קשר זה לא ניתן להיעתר לבקשתך באופן גורף. מפקד פקע"ר החליט להתיר באופן נקודתי להסיר את שמו מרשימת איסורי הקשר ביום חתונתו של מרשך".

עו"ד קידר הגיב למכתב ואמר: "המגבלות המוטלות על מר דהרי מזה שנים מהוות פגיעה קשה בחירותו וחופש תנועתו, אולם כעת מקום בו מבקש הצעיר להקים בית בישראל מצופה היה כי הרשויות יאפשרו ויעודדו זאת, אולם תחת זאת השבכ ממשיך ברדיפה נגדו והכל באמצעים שכנגדם לא יכול הוא להתגונן. יתכבדו ויאשימו אותו וכך יוכל להוכיח את חפותו עד תום ולהוריד את ההגבלות הקשות הללו הרובצות עליו לתמיד".