משה ארבל לצידו של דרעי
משה ארבל לצידו של דרעיצילום: Yonatan Sindel/Flash90

סגן שר הבריאות ח"כ משה ארבל השתתף היום (חמישי) בטקס חילופי מנכ"ל משרד הבריאות. סגן השר ברך את המנכ"ל הנכנס משה בר סימן טוב, איחל לו הצלחה בתפקיד והודה למנכ"ל היוצא פרופ' נחמן אש.

במסגרת נאומו בטקס חשף סגן השר כי שר הבריאות, המשנה לראש הממשלה אריה דרעי הגיע להסכמות עם שר האוצר על הגדלת סל התרופות הקרוב (2023) ב-100 מיליון שקלים. "השר דרעי סיכם עם שר האוצר שהפעימה הראשונה של הגדלת הסל תתחיל כבר במהלך שנת 2023 ולכן הוא הנחה את ועדת הסל, שהגיעה כעת לשלבי התיעדוף הסופיים, לתעדף תרופות וטכנולוגיות ב-100 מיליון ש"ח נוספים שייכנסו לתוקף באמצע השנה, כך שהתוספת תעמוד על 650 מיליון ₪ בבסיס", חשף סגן השר.

לדבריו, "השר דרעי מאמין שהוועדה תמצא את הדרך לעשות בתוספת התקציב שימוש שישים דגש גם על הצלת חיים, גם על שיפור איכות החיים וגם על הקלת נטל יוקר המחייה על האזרחים".

עוד נחשף בטקס כי שר הבריאות דרעי קיבל החלטה נוספת עם כניסתו לתפקיד: "אחת ההחלטות הראשונות שקיבל השר דרעי, הייתה לעבור למרשמים במקום רישיונות בקנביס לשורה ארוכה של התוויות. למעשה – בשלב הראשון – כל ההתוויות הרפואיות שמקורן במחלה מאובחנת ומוגדרת, החל באונקולוגיה וכלה באפילפסיה, יעברו בחודשים הקרובים למרשמים.

''בהמשך ובהתאם לתוצאות – נרחיב את המעבר למרשמים להתוויות נוספות. זהו צעד שישפיע על עשרות אלפי אנשים ומסמל בעיניי את החשיבות של מתן מענה כולל במקום אחד – המערכת שלנו מבוססת על קופות החולים כמנהלות הטיפול – ואם אנחנו מאמינים שהקנביס הוא אמצעי טיפולי – אנחנו צריכים לשלב אותו במקום בו ניתנת הרפואה". לדברי סגן השר ארבל, "התקנות בעניין יפורסמו בימים הקרובים", הוסיף ארבל.