הרב זיני פרס יקיר העיר

ראש ישיבת אור וישועה הרב ד"ר אליהו רחמים זייני זכה באות יקיר העיר חיפה. ביום הטקס הרב זיני לא חש בטוב ובשל כך הפרס הוענק לבנו, הרב חננאל זייני, ראש המכון התורני.

הרב אליהו הודה על התואר לו זכה ואמר: "תמיד היה לי חשוב שמהטכניון יצאו אנשי מדע, חוקרים ובעלי אמונה". הוא הוסיף: "אני לא יודע אם אני מיוחד כי אני חושב שכל יהודי הוא מיוחד. בניגוד למה שרגילים בני האדם להגיד שאין אדם שאין לו תחליף אני אומר – אין יהודי שיש לו תחליף. כל אחד הוא עולם בני עצמו".

לבסוף אמר עוד כי "צריך שהדור הזה יבין שהזהות שלנו היא כל כולה ערכים עד כדי מסירות נפש על כך. אם ינהגו כך, המדינה הזו תהיה גן עדן עלי אדמות".

על זכייתו של הרב ד"ר אליהו רחמים זייני באות ההוקרה נכתב בין היתר: "כנצר למשפחת רבנים מאלג'יריה חי הרב זייני עם השילוב של המדע והאמונה ומשמש כראש ישיבת הסדר והישיבה הגבוהה אור וישועה, ובעבר גם כרב הטכניון. הוא הקים את קהילת "אור וישועה" המשמשת המשך טבעי לקהילת בית המדרש בטכניון, אשר נותנת מענה לצרכים חינוכיים של משפחות צעירות ומציעה פעילות חברתית מגוונת''.

חבר מועצת העיר חיפה יואב רמתי מסר בתגובה: "יקיר העיר צריך להיות באמת יקיר לתושבי העיר. הרב אליהו זייני הוא באמת כזה. אנחנו רוצים שבציבור שלנו יופיעו המובילים מבחינה ערכית, רעיונית והשפעה רוחנית על הציבור. הראשון בהם זה זקן רבני חיפה – הרב זייני. הוא המוביל והמשפיע על כך שחיפה תצמח מבחינה דמוגרפית, ושיהיו מוסדות חינוך איכותיים בעיר וכן עמל על פיתוח עתיד הדור הצעיר''.

רמתי הוסיף ואמר: "מה שמביא אנשים לעיר זו דמות רבנית מנהיגה. אם שואלים למה הוא יקיר העיר - כי הוא דמות שבונה את העיר, מעצימה אותה ומפתחת אותה. זו דמות שמכבדת את העיר ומגדלת אותה".