שלומי הייזלר
שלומי הייזלרצילום: דוברות

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את הצעתו של שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', למנות את עו"ד שלומי הייזלר לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר.

הייזלר (49), מכהן בשנה וחצי האחרונות כיו"ר מטה התכנון הלאומי. בעברו ניהל הייזלר במשך שש שנים את הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין (טאבו) במשרד המשפטים. את שירותו הציבורי החל בפרקליטות המדינה במחלקה האזרחית בפרקליטות מחוז ירושלים ובמחלקה הפיסקאלית בפרקליטות המדינה.

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', אמר כי "שלומי מגיע לאוצר בתקופה חשובה עבור מדינת ישראל. ימים לא פשוטים עומדים בפני הכלכלה הישראלית ובפני העולם כולו, ואנו נעשה הכל על-מנת לנצל את המשבר העולמי ולהפוך אותו להזדמנות עבור מדינת ישראל. שלומי הוא מנהל מוכשר שמכיר מצוין את עבודת הממשלה והוא מגיע עם המון נסיון ושמו הטוב הולך לפניו בכל תפקיד אותו ביצע".

"כבר בימים אלו אנו עמלים על בניית תקציב מדינה, אחראי ומוטה צמיחה ותשתיות כמו גם שורה של רפורמות בחוק ההסדרים שיביאו בע"ה בשורות טובות למען מדינת ישראל. אני מבקש לאחל בהצלחה גדולה למנכ"ל הנכנס ובטוח שיחד, נעשה המון טוב עבור אזרחי ישראל", דברי סמוטריץ'.

הממשלה גם אישרה את מינויו של אמנון מרחב לתפקיד מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה.

מרחב, שייכנס לתפקידו היום מגיע עם ניסיון עשיר במגזר העסקי והציבורי ומילא שורה של תפקידי ניהול משמעותיים ובהם מנכ"ל עיריית ירושלים, מנכ"ל התאחדות הקבלנים בוני הארץ, היועץ המשפטי לעיריית ירושלים ויו"ר החברה הכלכלית לפיתוח מודיעין.

שר הכלכלה ניר ברקת אמר כי "אמנון מרחב הוא מינוי מקצועי מעולה בהיותו מנהל עתיר ניסיון וכישרון שניהל ארגונים גדולים ומורכבים והוביל אותם להצלחות רבות. מרחב מגיע לתפקיד מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה עם ידע רב והיכרות מצויינת עם תחומים רלוונטיים כגון משפטים, רגולציה, המגזר העסקי וזאת בשילוב יחסי אנוש מעולים. אני סמוך ובטוח שיחד איתי, המנכ"ל הנבחר וכל הדרג המקצועי של משרד הכלכלה והתעשייה נוביל את המשרד להישגים שישפיעו לחיוב על כל אזרח".

מרחב הוסיף: "אני מודה לשר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת ולחברי הממשלה על האמון שנתנו בי. לפנינו אתגרים כבירים ובראשם משבר יוקר המחייה בישראל שמשפיע על כל אזרח. אני נרגש לקראת האתגרים שלפנינו ובטוח שנוכל להם".