טל שמידט
טל שמידטאורטל שרביט

חווה, מאמנת מוסמכת, שליוותה כבר עשרות נשים בקליניקה הפרטית שלה, משתפת שגם למאמנות מנוסות יש עדין מה ללמוד.

"במשך שנים עסקתי באימון. כבר היתה לי קליניקה, כבר העברתי תהליכים. אך הרגשתי שחסר לי שם משהו, חסר לי כלים שיכולים להקפיץ את התהליך. חסר לי איזשהו דיוק, אולי אפילו חסר עומק. הרגשתי שהגעתי לאיזו תקרת זכוכית עם המתאמנות שלי, שמעליה אני כבר לא יודעת איך לטפס. אחד המקומות שהכי אתגרו אותי בתהליכים, היו המקומות בהם ליוויתי מתאמנת, והגענו לשלב שבו ראינו איך דברים מהעבר תוקעים אותה להתקדם לעבר העתיד. הייתי נוגעת איתם בעבר שלהם, נותנת לו מקום, אבל לא באמת יודעת איך לרפא אותו מהשורש".

נועה, הצטרפה לעוד מאות נשים שלמדו בבית הספר לאימון בגישה טיפולית של טל שמידט, חלקן אף הגיעו לאחר שנים של לימודים ועיסוק בתחומי האימון והנפש, ואף על פי כן הן מספרות שהלימודים בבית הספר של טל נתן להם סדר ועומק בתהליכים שהם מעבירות את הנשים הבאות לקליניקה שלהן.

חווה מספרת, "אני מאמנת כבר שלוש שנים במקצוע ואני עפה על התהליך שלי. אבל מה שהיה חסר לי זה עמוד שדרה. זה השענות על מקורות. זה חיבור פנימה. ופשוט מה שקרה שהתחלתי את התהליך אצל טל, פתאום קיבלתי צבע לכל מה שאני עושה. קיבלתי נפח, משקל, עומק, חיבור. זה היה בכלל מסע פרטי שלי אבל מה שקרה ללקוחות שלי בעקבות זה, זה פשוט אחרת - זה לא רק לבוא לתהליך ולעשות תהליך מדהים ולקבל בעזרת השם את השינוי, יש פה משהו הרבה יותר מזה. כי זה משהו שהפך להיות שלהם, מחובר, לא איזה תובנה שהן הולכות איתה, אלא הן מבינות מה הן עושות, הן משתמשות עם זה פרקטי. זה פשוט מעיף קדימה. זה לטווח הרבה יותר ארוך כי יש שם את העומק ולא רק את הכלים של האימון. אלא כלים של טיפול, אם עולה דברים של כאב, אם עולה דברים של זיכרונות לא נעימים, יש לי היום איך לגעת בזה ואני לא מתרחקת מזה, אני מביאה את עצמי שם עד הסוף וזה מדהים".

אחד הדברים המיוחדים בבית הספר לאימון בגישה טיפולית הוא הסדר של הכלים השונים הנלמדים במהלך השנה. למעלה מחמישים כלים שמקבלת כל אשה להשתמש בקליניקה שלה. אך מעבר לכך – טל שמידט מלמדת סדר מובנה של תהליך, מעבר מדורג בין הכלים השונים בהתאם לכל אשה שמגיעה לקליניקה. וכך היא מסבירה את הדברים:

"כל אישה מגיעה לתהליך אימון עם בעיה אחרת שהיא רוצה לפתור: האחת מבקשת זוגיות, השניה שלום בית, השלישית התפתחות אישית והרביעית הכוון תעסוקתי אישי ועוד ועוד. כל אחד מהסיבות הללו דורשות סדר מותאם לתהליך ייחודי של התקדמות שלב אחרי שלב, כלי אחרי כלי, מדרגה אחר מדרגה, כדי להעביר את האשה המגיעה לאימון איתך את התהליך שאת רוצה להעביר אותה, ותכל'ס בשביל זה היא הגיעה אלייך".

גם ורד, מטפלת רגשית ומאמנת, בוגרת בית הספר לאימון בגישה טיפולית של טל משתפת:

"אני ממש ממש ממליצה לכל מי שבעניין של לעזור לנשים או אפילו לבני ביתה לבוא ללמוד בקורס של טל. אין דברים כאלה!!! הרגשתי שלמדתי בחיים הרבה, אבל הכול היה בבלגן... גם כשהעברתי תהליכים, זה לא היה מסודר ומובנה. רציתי להעשיר את ארגז הכלים שלי ולתת מענה מקצועי יותר."