אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

מסלולרי ומכוניות ועד למקררים, נראה שהיום מוסיפים בינה מלאכותית לכל דבר אפשרי- וייתכן שבקרוב נראה גם עגלות ילדים חכמות. חברת גלוקינד חשפה לאחרונה את העגלה "אלה"- עגלת ילדים שאמנם נראית רגילה לחלוטין אבל למעשה משלבת יכולות של בינה מלאכותית.

העגלה כוללת מנוע עצמאי שמאפשר להניע אותה בקלות גם בעליות חדות ומסייעת גם כאשר העגלה סוחבת יחד עם התינוק גם את המצרכים מהמכולת. העגלה מסוגלת גם לנענע את התינוק באופן אוטומטי, מבלי שההורה יצטרך להסיע אותה הלוך וחזור.

כאשר הבינה המלאכותית מזהה שההורה עזב בטעות את העגלה והיא עלולה להידרדר, המנוע של העגלה מופעל בצורה אוטומטית ועוצר את הנפילה. בנוסף, העגלה מסוגלת לעבור לנסיעה באופן אוטונומי ולהשאיר את הידיים של ההורה חופשיות כשהיא נוסעת לידו.

קווין הואנג, מייסד החברה, מסביר שהוא חשב על ההמצאה יחד עם אשתו לאחר לידת הבן שלו כשרצה להסתובב עם העגלה ועדיין להישאר עם ידיים פנויות. לדבריו, העגלה בנויה כך שהיא נעה רק כאשר ההורה נמצא לצידה, ואין אפשרות שהעגלה תסיע את הילד רחוק ממנו.

החברה מצהירה כי היא מעבירה את עגלת הילדים למאה ה-21, אבל בינתיים הורים שירצו ללכת בידיים חופשיות יצטרכו לחשוב בעיקר על ההווה כאשר הם ייאלצו להיפרד מלמעלה מ3,800 דולר תמורת התענוג.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!