השר יצחק גולדקנופף
השר יצחק גולדקנופףצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורמים ביהדות התורה יוצאים בביקורת חריפה נגד יו"ר המפלגה ושר השיכון והבינוי, יצחק גולדקנופף, בעקבות החלטת להציף בשבוע שעבר באופן פומבי את נושא עבודות הרכבת הקלה בשבת - כך פורסם הבוקר (שני) בכאן חדשות.

על פי הדיווח, חלק עיקרי מהטענות מופנות על המכתב ששלח קולדקנופף לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הבהרה לכך שהעבודות הן הפרה של ההסכם הקואליציוני.

בסביבתו של יו"ר דגל התורה ח"כ ממשה גפניאמרו כי "מדובר בטעות, מאחר שכל ניסיון פומבי לעסוק בנושאים שקשורים לשבת גורם לכך שהציבור הרחב כועס על המפלגות החרדיות והדבר מוביל להסתה נגדן".

בכירים בדגל התורה הודו ואמרו שההחלטה של גולדקנופף גרמה לכך שגם בפלג שלהם נאלצו ליישר קו ולעסוק בנושא בצורה פומבית בניגוד לרצונם. הם תקפו את ההתנהלות של יו"ר המפלגה שהובילה לכך. בלשכתו של השר גולדקנופף בחרו שלא להתייחס לטענות.

גורמים בש"ס מתחו גם הם ביקורת על יו"ר יהדות התורה ועל הפלג החסידי של אגודת ישראל וטענו כי "הדבר היה צריך להיות נידון בחדרים סגורים ולהיות מטופל בדרך שקטה ומאחורי הקלעים".

נזכיר כי בתחילת השבוע שעבר פנה השר גולדקנופף בבקשה לשרת התחבורה, מירי רגב, לבטל מיידית את הסכמי הממשלות הקודמות ולעצור את עבודות הרכבת במהלך השבת. המהלך היה בעקבות עבודות שבוצעו אתמול בסוף השבוע במסילות רכבת ישראל.

גורמים במשרד התחבורה טענו כי העבודות בשבת לא ייפסקו. בתוך כך, גם בליכוד נשמעו קריאות לעבר השותפים מיהדות התורה "לעבוד יחד ולמצוא פתרונות מתאימים".