ד"ר שלומי וקנין
ד"ר שלומי וקניןצילום: אסותא אשדוד

ד"ר שלומי וקנין, בן ה - 34, נשוי עם שני ילדים קטנים, התמודד כל חייו עם לקות שמיעה שהחמירה עם השנים עד למצב של כמעט חירשות מוחלטת. על אף הקשיים והאתגרים, שלומי החליט להגשים את חלומו ולהיות רופא ילדים.

שלומי סיים את לימודי הרפואה בשנת 2017 וכיום הוא רופא ילדים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד.

במהלך השנים הוצע לשלומי לעבור ניתוח שתל קוכלארי - שמשמעותו השתלת שתל פנימי קבוע בו אלקטרודה מוחדרת אל השבלול ומעבירה אליו זרמים חשמלים. על אף בטיחותו של הניתוח שלומי חשש מההליך ובחר שלא לעשותו.

אחד האמצעיים העיקריים בהם נעזר שלומי בהבנת מטופליו היה קריאת שפתיים. עם הגעת הקורונה וחובת עטיית המסכות, אפשרות קריאת שפתיים לא הייתה עוד בנמצא. לאור המציאות החדשה שנכפתה עליו, שלומי החליט לעבור את ניתוח השתל הקוכלארי. בשלב ראשון רק באוזן ימין וזאת על מנת להמתין לתוצאות בטרם יבחר בניתוח עבור שני האוזניים.

הניתוח עבר בהצלחה גדולה ואיכות השמיעה השתפרה פלאים. לאור ההצלחה הקיצונית החליט שלומי לעבור ניתוח נוסף באוזן שמאל לפני מספר שבועות, שאף הוא עבר בהצלחה גדולה.

כיום ד"ר שלומי וקנין ממשיך לעבור במחלקת הילדים של ביה"ח ואין לו עוד צורך בהסתמכות על קריאת שפתיים או עזרים חיצוניים כלשהם.

"לאורך השנים, פחדתי לעשות את הניתוח, למען האמת – גם לא הרגשתי לחץ לעשותו'', סיפר הרופא. ''אני מתמודד עם לקות שמיעה מיום הולדתי והצלחתי להתמודד בהצלחה עם כל אתגר וקושי. הקורונה, עם על המורכבות שהביאה עימה, גם חייבה אותי להישיר מבט למציאות ולהתמודד איתה. עברתי את הניתוח ובהצלחה גדולה ואני בכל יום מבין כמה פספסתי והכל בגלל הפחד. המסר שלי – אל תיתנו לפחד להוביל אתכם. יש לרפואה היום מגוון אפשרויות ופתרונות להתמודדות עם אין ספור קשיים או לקויות, נצלו אותן''.