המאמנת טל שמידט
המאמנת טל שמידטצילום: ערוץ 7

לקראת פתיחת מחזורי הלימודים השישי והשביעי בבית הספר לאימון בגישה טיפולית, שאלנו את טל שמידט, מנהלת בית הספר כמה מהשאלות שמטרידות מאמנות בהווה ושבדרך:

סיימתי את הלימודים ואת העבודה המעשית, ובקושי יש לי מתאמנת אחת - מה הבעיה?

כולנו הגענו ללימודי הטיפול והאימון מתוך תחושת שליחות, הרגשנו שאנחנו יכולות מסוגלות וממש מחויבות לקבל את כל הכלים כדי לסייע לנשמות נוספות בדרך. במהלך הלימודים חשבנו שכל מה שצריך בכדי להצליח כמאמנת זה גישה חיובית, כישרון טבעית, ידע נרכש והתנסות מעשית. אך האמת היא, שלא מעט מהעבודה שלנו כמאמנות היא גם לדעת לשווק את עצמנו נכון, ובמקום מסוים זה דומה לכל עסק עצמאי שצריך לשווק את עצמו כדי להגיע ללקוחות חדשים. כך גם את צריכה לדעת איך לשווק בפועל בכדי להגיע לנשים נוספות שיגיעו לקליניקה שלך, ויזכו לשנות את החיים שלהם לטובה באמצעות שליחה טובה ואכפתית כמוך.

שיווק? זה לא משהו חיצוני כזה?

קודם כל- את לא היחידה שחושבת ככה. בכנס שיווק שלי לתלמידות שערך 10 שעות, דיברנו על המחסום שלנו לשווק- בגלל האמונה ששיווק=מסחרה של כסף=שקר, ואז אנחנו נתקעים מלשווק את עצמנו ובעומק אנחנו נתקעים מלהאיר את העולם. גם אני הייתי שם כמה שנים טובות מחיי… אבל, לא ויתרתי ויצאתי לברר את הנושא לעומק.

ואני חושבת שכמו בכל דבר בחיים זה תלוי איך מסתכלים עליו, הבעש"ט אומר שבמקום שאדם חושב שם הוא כולו. בעיניים שלי, אנחנו כאן כדי לעשות שליחות. השליחות שלנו היא להפיץ את האור של הנשמה שלנו, שה' יתברך נתן לנו. השיווק הוא הכלי שדרכו מפיצים את האור, מגיעים לנשמות נוספות, ועושים את השליחות שלנו, כשהיא בסופו של דבר תתממש בתוך הקליניקה. שיווק היום בעיניי שווה הגדלת אור השם.

את יודעת כמה נשים שינו את החיים שלהם בלי לשלם לי שקל בזכות המכונות השיווקיות שלי? אלפי נשים! זה בעיניי שיווק אלוקי. לא לראות רק את השורה הסופית של הלקוחות- אלא להאיר את העולם גם בדרך, ואז השיווק עולה לרמה אחרת לגמרי!

אי אפשר בלי זה? רק להיות מאמנת מעולה והלקוחות כבר יגיעו לבד?

לפני שאני יענה על השאלה, אני רוצה לשאול חזרה: מה כל כך מפריע לך בשיווק? האם זו הצניעות? (כיום ניתן לשווק בדרכים רבות לנשים בלבד, ללא פגיעה בערכי הצניעות) או שמא הצניעות הפנימית הלא כ"כ מדויקת- "מי אני שיבואו אליי"... "מי אני שיראו פרסומים שלי…" על פי רוב זה פשוט פחד. פחד מלעמוד מאחורי עצמי ולהציג את מה שאני עושה מתוך תחושת שלמות ואמונה חזקה שאני באמת יכולה לעשות טוב למי שתגיע אלי!

בבית הספר שלנו, אנחנו עובדות על הנקודה הזו, שהיא פנימית מאד, ובלי שמטפלים בה קשה מאד לעשות את השליחות שלך בצורה שלמה, עד הסוף. כך שגם התהליך השיווקי מתחיל בתהליך פנימי, כמו בכל דבר בחיים. הכל מתחיל בפנים, באישיות שלך, ובהתפתחות וההתבגרות שאת מוכנה לעשות בדרך למימוש 100% מהנשמה שלך, 100 אחוז מההשתדלות שלך. בוודאי בדור שלנו שכולו עובד על שיווק ופרסום- וגם בלי זה, יש לנו חובת השתדלות, וכדי לעשות אותה בלב שלם אני ממליצה לעבור שם מסע פנימי בדרך להאיר את העולם באור של השם שעובר דרכך.

אבל רציתי להיות מאמנת, לגעת בנשמות לא להיות אשת שיווק!

כמו שהסברתי, כל מאמנת מקצועית, צריכה לדעת להשתמש בכלי של השיווק כדי להפיץ את האור והבשורה שלה החוצה. זה חלק מהתהליך הפנימי שהיא צריכה לעבור, להאמין במה שהיא עושה מספיק כדי להסכים 'לשכנע' נשים שיש להם צורך בכך, שהיא יכולה לעזור להם, ממש.

זה בסדר, את לא הופכת להיות אשת שיווק, תמיד תהיי מאמנת, אבל כזו שעומדת על הרגליים ולא צריכה קביים, או שהיא חסרת אונים כמו צב הפוך… קחי את כל הכלים שלך שלמדת באימון כדי לאמן את עצמך על נקודת השיווק, אל תוותרי לעצמך על עצמך כי זה קשה….

אז בעצם את אומרת שכשלומדים אימון צריך גם ללמוד שיווק?

נכון מאד! גם אם יהיה לך את הכישורים, הידע והמיומנות, ותהיי המאמנת הכי מוכשרת בעולם - מה זה יעזור אם אף אשה לא תדע מזה ולא תגיע אלייך לעזרה?! זו בדיוק הסיבה שבבית הספר לאימון בגישה טיפולית, אנחנו לומדות קורס שלם ומקיף של שיווק. ואני נותנת לכל התלמידות שלנו כלים מעשיים של שיווק, מאלף ועד תיו. אני בעצמי הייתי בקורס של יוסי לוי ובאישורו אני נותנת את הידע השיווקי לתלמידות שלי! ידע ששילמתי עליו 200 אלף שקל, אישה מקבלת כבונוס בלימודים! את כל הידע הזה אני נותנת באהבה ובצורה מסודרת (כמו שאתן כבר מכירות..) לכל התלמידות שלי. כך שבסיום ההכשרה הם לא רק מאמנות מצוינות עם חיבור לעומקים של התורה שיודעות להשתמש בכלים פרקטיים מעולמות הטיפול והאימון, בדרך מסודרת ושיטתית - אלא הם פשוט עושות את כל הפעולות הנצרכות כדי להתחיל להזרים לקליניקה שלהן עוד ועוד נשמות שמחכות לגאולה הפנימית שלהן. ממש כך.

אני יכולה גם ללמוד אצלך?

ברור! אם עולם האימון והטיפול הרגשי מדבר אלייך, והגעת לשלב בחיים שאת רוצה לממש 100% מהנשמה שלך, ולהיות שליחה של אור השם בעולם - את מוזמנת לאחד מהימים הפתוחים שלנו. לעבור תהליך בעצמך, לשמוע על תכנית הלימודים, ולהצטרף לחבורת הנשים האיכותיות שהולכות לקבל את כל הכלים כדי למלא את הקליניקה שלהן בעוד כמה חודשים, ולעשות שם עבודת קודש של סיוע וליווי לנשים רבות, שזקוקות לכך כמו אוויר לנשימה.

בשבוע הבא יתקיימו שני ימים פתוחים של בית הספר לאימון בגישה טיפולית:

ביום ראשון ראשון כ"ט טבת 22.1 אחרי צהרים:

16:00 הגעה והכרות

16:30 יוצאים לדרך פנימית

18:00 הפסקה

18:15 יחידה שניה

19:45 הפסקה

20:00 יחידה שלישית וסיכום יום

וביום שלישי, בבוקר ב' שבט 24.11:

9:00 הגעה והכרות

9:30 יוצאים לדרך פנימית

11:00 הפסקה

11:15 יחידה שניה

12:45 הפסקה

13:00 יחידה שלישית וסיכום יום