שוק אפור. אילוסטרציה
שוק אפור. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

כשמדברים על שוק אפור, מיד עולה בעיני רוחנו אופנוענים עם אקדחים, איומים על חיי הילדים והמון המון כסף שמשולם מידי חודש על ריביות.

לפעמים נראה שהדמיון מרחיק לכת, אבל במקרה הבא המציאות עולה על כל דמיון.

משה (שם בדוי) מנהל עסק מזה שנים רבות. לפני כמה שנים הוא חווה תקופה קשה בעסק, וצ'קים שנתן לספקים החלו לחזור. בשלב מסוים הספקים התייאשו וגלגלו את הצ'קים הלאה.

ככל הנראה הם לא עשו זאת מרוע לב, אך הצ'קים הגיעו לבסוף לאנשים מהשוק האפור, שניצלו את הסיטואציה הקשה ביותר שמשה היה בה, ועשו ממנה כסף. הרבה כסף.

משה החל לקבל פניות ואיומים מאנשים שונים, והובהר לו שהוא צריך לשלם עשרה אחוזים ריבית לחודש על כל סכום שהוא לא פרע במלואו. למרות שהעסק בבעלותו התאושש ומשה חזר להרוויח טוב, מדובר היה בסכומים עצומים ולא היה לו סיכוי לשלם אותם. בלב כבד מכר משה את ביתו היפה, ומשפחתו עברה טלטלה קשה כשעברה לגור עם קרובי משפחה. חלק ניכר ומרכזי מהחובות נסגרו, אולם נותרו סכומים שעליו להחזיר לשוק האפור. חובות שעדיין ממררים את חייו.

לסיוע למשה לצאת מהחובות מהשוק לחצו כאן

אם לא די בלחץ והאיומים שחווה משה עקב המצב אליו נקלע – שלבדם עשויים לערער כל אדם - אנשים מהשוק האפור מגיעים לעסק בבעלותו ולוקחים ממנו כסף רב. כך, למרות החריצות והעבודה הקשה של משה, וחרף העובדה שהעסק עובד ומרוויח, הריביות הגבוהות לוקחות את כל כספו.

למרות שהוא חולה ומצבו הרפואי דורש טיפול ואשפוז, משה נמנע מלהתאשפז כדי לא להפסיד ימי עבודה ולשלם את כל החובות.

ישראל ליבמן, מנכ"ל עמותת מקימי - השער לכלכלה נבונה ועמותת גרעין תורני אור למרחב התגייסו לעזור למשה לשקם את חייו.

במקביל לתהליך ייעוץ ושיקום כלכלי, פועלת העמותה לגייס כספים במטרה לסגור את החובות לשוק האפור, להוריד את המשא הכבד מכתפיו ולאפשר למשה להתפרנס, להרוויח, לשלם עוד כמה חובות 'נורמליים' שנותרו, ובעיקר לטפל במצבו הבריאותי ולהמשיך את חייו בטוב ובשקט.

עד כה גויס כבר כשליש מהסכום, אך חסרים עוד כ-180 אלף שקלים כדי לסגור את החובות הקשים ולעזור למשה לצאת לדרך חדשה, בריאה וטובה.

אנו קוראים לכל מי שנדבו ליבו לתת יד, לתרום ברוח נדיבה ואף להפנות את בקשת התרומה לקרובים וחברים נוספים, במטרה לגייס מספיק כספים כדי להיחלץ מהמצוקה. התרומות מוכרות לצורכי מס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

הקרן הינה דרך עמותת גרעין תורני אור למרחב והשימוש בכספי הקרן יהיה לסגירת חובות שוק אפור בלבד ובכפוף לתוכנית הכלכלית

לתרומה לחץ כאן