הפגנות חמאס על גדר הגבול עם ישראל בעזה
הפגנות חמאס על גדר הגבול עם ישראל בעזהצילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

העיתון הלבנוני "אל-אח’באר", המזוהה עם חיזבאללה, מדווח כי הארגונים הפלסטיניים ברצועת עזה ערכו באחרונה סדרת ישיבות בהן נידונו האתגרים שמציבה "הממשלה הפשיסטית והגזענית בישראל" ודרך ההתמודדות איתה.

המקור הפלסטיני שצוטט ע"י העיתון מסר כי בישיבות אלה הוצגו הערכות לפיהן "ממשלת נתניהו תוביל לפיצוץ שמשמעותו עימות כמעט וודאי במספר זירות כולל רצועת עזה".

עוד דווח כי על בסיס הערכות אלה, ארגוני הטרור החליטו להתכונן לפריצת סבב עימות אחד או יותר במהלך השנה הנוכחית כשהם תמימי דעים בנוגע לצורך "למנוע מישראל להפר את המצב הקיים בירושלים ומסגד אל-אקצה או לנקוט בצעדים דרמטיים בכל הקשור לאסירים, מצבם של הפלסטינים או סיפוח איו"ש".

לדברי המקור הפלסטיני, "ארגוני המאבק סבורים, כי הימנעות מתגובה על צעדים מסלימים של האויב"תעודד את ישראל להמשיך בניסיונותיה לקבוע עובדות בשטח".

גורם בחמאס אמר לעיתון, כי "חמאס הזהיר לאחרונה את המתווכים מפני חצייה של ישראל את הקווים האדומים וביצוע פשעים חדשים נגד העם הפלסטיני, שכן אלה לדבריה יביאו לפיצוץ המצב ולהתדרדרות בכל האזור".

בהתייחסו לאיומי הרמטכ"ל אביב כוכבי שהושמעו בראיונות הפרישה בסוף השבוע החולף אמר הגורם: "אלה משקפים את חששה של ישראל מפני פריצת עימות צבאי חדש והבנתה כי ארגוני המאבק מתקדמים ומשתפרים בכוח וביכולות הצבאיות".