קרן פלס
קרן פלסצילום: דוברות בנימין

הזמרת קרן פלס חזרה נפעמת, מרוגשת ומלאת תקווה, מההופעה שקיימה אתמול (שני) בהיכל התרבות במודיעין, כחלק מאירועי "חורף חם בבנימין" של המועצה האזורית מטה בנימין ומתנ"ס בנימין.

מאוחר בלילה, כשחזרה לביתה בסיום ההופעה, התיישבה פלס לספר לעוקביה בעמוד האינסטגרם שלה על ההתרגשות והאופטימיות שקיבלה דווקא מהקהל הדתי של בנימין.

"אמרתי לקהל שהגעתי עם שמלה בגלל שלא כפו עליי לשים את זה", אמרה פלס. "מתוך שרק הסבירו לי מי האוכלוסייה, וכשלא כופים עליי, כשמכבדים אותי, אני מכבדת גם, ויש לי רצון להיות חלק מהוויה של המקום שאני נמצאת בו עם המוזיקה שלי".

"האנשים שהיו שם והנשים שהיו שם בחרו את ההופעה שלי", הוסיפה. "הם עשו סקר במטה בנימין ובחרו אותי. אני שרתי את המילים האלה, רק אלוהים ישפוט אותי, אני שרתי את כל חטאיי והם הקשיבו לטקסט, ולא דילגתי על אף מילה, מילים נוקבות. עמדתי ושרתי. אומרים שיש שירה תמה אז עשיתי את זה בשירה תמה, לא ממקום מיני, ממקום של להגיד את הדברים".

ההופעה מול הקהל הדתי גרמה לה לתובנה. "אמרתי להם, שכשיש הקשבה הדדית, אמיתית, כמו שקורה פה עכשיו, אין שום סיבה שבחיים נריב על כלום", אמרה בדמעות. "והם הריעו וצרחו בשירים שלא הייתם מאמינים".

"תכתבו את האמת הזאת", אמרה. "לקבל רק אהבה זאת הזעקה הכי גדולה לתקווה וזה היה רגע של תקווה, עיניים שם נצצו. היו שם נשים מאוד דתיות, היו שם גברים מאוד דתיים, חלקם הסתכלו עליי וחלקם הסתכלו על הגיטריסט, אבל הם ישבו הם בחרו להקשיב לשירים שלי. אתם בחרם, אין הם, לא היה הם ואנחנו, אין דבר כזה. וכוחה של אמת, כמה הפחידו אותי ש'לילה 1 באפריל' יקח לי את כל הקהל, כמה ככל שאני יותר אמיתית זה יותר קורה ויותר רחב, אז רגע של תקווה".

במסגרת אירועי "חורף חם בבנימין" מופיעים האמנים קרן פלס, עילי בוטנר וילדי החוץ, דני רובס, יונתן רזאל, אביחי הולנדר ודויד ברוזה וכן נערכות הרצאות של העיתונאי עמית סגל וד"ר מיכה גודמן.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ: "תושבי בנימין זוכים להינות מתוכן עשיר באירועים מיוחדים כחלק ממהפיכת התרבות במועצה שממשיך את התנופה מאירועי הקיץ האחרון. בתקציב 2023 הכפלנו את תקציב התרבות כדי שהתושבים יהנו מהמופעים הכי טובים בישראל ובמחירים לכל כיס".