בספרה 'טעמו וראו' מרחיבה שרה אברמוביץ' וחושפת את הקשר הרוחני שבין הטעמים של המזון לטעמים הרוחניים והמשמעויות של החיים. בראיון לערוץ 7 היא מספרת על לידתו של הספר ומה שבו.

הכול החל בתפילה אישית ליצור מתוך קודש ומיד לאחריו הרפיה שלה מהבקשה,
מה שהניב בסופו של יום את כתיבת הספר הראשון: "חוויה בחלה" שמופץ בעשרות אלפי עותקים.,
אחריו העיסוק בכתיבה חשף בפניה עולמות שלמים של עיסוק רוחני יהודי בעולם האכילה, ואת החומר שנאסף במשך שלוש שנות עבודה צמצמה לדפי הספר שמופץ בעשרות עותקים בימים אלו.

"גיליתי שיש לנו נשמה וגם היא אוכלת. יש לנו עולם של פנימיות ועולם של המעבר. גיליתי שיש חיבור בין גוף ונשמה", היא אומרת ומספרת על החיבור היהודי שבין עולמות הרוח והגוף. בעיניה ספירת קלוריות אינה מעשה יהודי שכן "באנו להתענג", כלשונה, ואת התענוג יש לעשות מתוך הקשבה לגוף.

לרכישה מהירה ומוזלת של הספר לחצו כאן

שרה אברמוביץ' רואה במושג דיאטה מושג שאינו יהודי. הוכחה לכך היא מוצאת בחובת האכילה בשבתות ובימים טובים בעוד מנגד יש את ימי הצום. שני אלה מנוגדים לכאורה לציווי המוקפד של דיאטות למיניהן.

את הפסוק בספר בראשית הקורא לאדם לאכול מכל עצי הגן רואה שרה אברמוביץ' כקריאה לבני האדם לאכול מכל שסובב אותם ולהתענג מכך, ולאחר מכן מצווה האדם להיות קשוב לעצמו ולגופו, "לתת זמן לאכילה, לתת זמן לעצמי, וחשוב להפסיק עם ייסורי המצפון אם אכלתי יותר מדי כי בעקבות ייסורי המצפון אוכלים כפליים".

בספרה קושרת שרה אברמוביץ' בין טעמים שונים של מאכלים שונים לטעמים ומשמעויות ובעיניה הכול גלום בקשר המילולי בשפת הקודש ולמילה טעם יש שלושה פירושים, האחד הוא טעמם של המאכלים, השני הוא המשמעות, הסיבה שבגינה האדם אוכל ורוצה לאכול, וההסבר השלישי הוא המנגינה של האכילה, הטעמים שמלווים אותה. "האם כשאני אוכלת אני גם מודה לריבונו של עולם ושמה לב לכל הטוב שהוא שם לפניי? כל המשמעויות מייצרים הרמוניה שלמה".

האוכל של בית ההורים, היא אומרת, הוא אוכל שלא ניתן לחזור אליו בגלל האהבה שהוכנסה לתוכו, כך גם כשמישהו אוהב מכין לזולת קפה מתוך אהבה. יש בכך משמעות אחרת. "את האהבה והלב אף אחד לא יוכל להחליף. את כל השאר יחליפו רובוטים".

את יצירת האוכל רואה שרה אברמוביץ' כאמנות בפני עצמה. השפע שבפנינו מאפשר בירור של מה שמתאים כדי להגיע לעונג ולא לנגע. מעבר לכך בין דפי הספר "אוסף פרקים וקטעים עטופים בצבעוניות יפה וכל פרק מזמין אותנו לעיון אל תוכנו", מתמצתת שרה אברמוביץ'. "כל קטע מזמין אותנו לכבד את עצמנו ואת האכילה".

לפרטים נוספים ורכישה לחצו כאן