נתניהו על אברה מנגיסטו: "האחריות לגורלו רובצת כולה על חמאס"עומר מירון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש השב"כ רונן בר וראש המל"ל צחי הנגבי ביקרו היום (שלישי) במרחב שומרון של שירות הביטחון הכללי.

נתניהו התייחס לראשונה לסרטון שפרסם ארגון הטרור חמאס ובו מופיע השבוי אברה מנגיסטו. "ישראל לא מפסיקה במאמציה להשיב את אברה מנגיסטו ושאר שבויינו ונעדרינו".

"אתמול קיבלנו אישור נוסף למה שידענו כל הזמן - שאברה חי. מדובר באדם צעיר, לא בקו הבריאות, ואחריות לגורלו רובצת כולה על חמאס", דברי נתניהו.

במהלך הסיור נפגש נתניהו עם פורום המנהלים הבכירים בשב"כ. במסגרת הפגישה קיבל סקירה מודיעינית ומבצעית רחבה על פעילות השב"כ בכלל הגזרות, בדגש על הפעילות ההתקפית לסיכול תשתיות ופעילי טרור בגזרת השומרון. נתניהו הודה להם על עבודתם החשובה למען ביטחון ועם ישראל.

כמו כן, ציין ראש הממשלה בדיון כי שב"כ, צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול בכל מקום ממנו יצאו פיגועים, והוסיף כי "מול טרור רצחני נציב אגרוף ברזל. נדע להגיע אליהם בכל זמן ובכל מקום".

לאחר מכן, ביקרו ראש הממשלה וראש השב"כ במוצב 105 שבחטיבת מנשה, משם צפו על גזרת יו"ש וקיבלו סקירה על גדר ההפרדה.

"אני מסיים עכשיו ביקור בבסיס של השב"כ. יצא לי להתרשם עמוקות מהטכנולוגיה, מהאנשים, מהשיטות ובעיקר מהפעולות שמסכלות מאות פיגועים ומצילות את חייהם של רבים רבים במדינת ישראל. אני מלא הערכה על כך", אמר.