ש' בבה"ד 1
ש' בבה"ד 1צילום: דובר צה"ל

ש' הספיק להלחם על חייו בעודו נער הנאבק במחלת הסרטן. כשהגיע זמנו להתגייס לצה"ל הוא גילה שנכונה לו מלחמה נוספת - מלחמה לקבלת אישור להתנדב בצה"ל. אתמול הוא עמד על רחבת המסדרים בבה"ד 1 וקיבל את סיכת המ"מ.

במשך כל חייו חלם ש', בן ה-22 ממודיעין, להיות לוחם ביחידות המיוחדות בצבא ולהמשיך את המורשת של אביו בצה"ל. בילדותו למד בישיבה תיכונית, וצבר שם מטען רוחני שהוא נושא איתו גם היום.

בתור נער הוא היה בכושר גופני מעולה. הוא נהג להתאמן בכדורגל, כדורסל ואימוני חדר כושר על בסיס יומי, וכבר ראה את עצמו חייל המשרת ביחידות המובחרות ביותר בצה"ל.

אולם, לפתע השתנו חייו מן הקצה אל הקצה. כשהיה בן 16 הוא הבחין בבליטה חשודה ברגלו. ש' יצא לסדרת בדיקות, ואחרי חצי שנה של אי וודאות הוא אובחן עם גידול סרטני ברגלו.

תוך שבוע ממציאת הגידול הסרטני הוא החל בתקופת טיפולים שארכה שנה וכללה ניתוחים, הקרנות וטיפולי כימותרפיה. הוא החלים ממחלת הסרטן לפני כחמש שנים, ומאז ועד היום ש' נמצא במעקב, כשהוא מצליח להתגבר על רוב האתגרים, אך עדיין סובל מבעיות אורטופדיות שמקשות על חלק מהפעולות השגרתיות ביום יום.

למרות שהיה ברור לו שהוא פטור מגיוס לצה"ל בעקבות מחלתו, החלום בער בו והוא ביקש להתנדב לשירות בצה"ל. כשהגיעה העת ש' התאכזב והופתע לגלות שהצבא מסרב להנפיק לו אישור רפואי להתנדבות בצה"ל.

הוא החליט לצאת למסע ארוך של השגת האישור הרפואי המיוחל. כעבור שנתיים מפתיחת תיק ההתנדבות בצה"ל הוא קיבל את האישור הרפואי, והתגייס בגיל 21 ליחידה מובחרת באגף המודיעין.

ש' לא הסתפק בשירות המשמעותי אליו הגיע, וחלם להפוך לקצין. אתמול, כחמש שנים מאז שהחלים ממחלת הסרטן, ש' עמד על רחבת המסדרים בבה"ד 1, וקיבל את סיכת המ"מ שעבורו מסמלת במיוחד כי אין דבר העומד בפני הרצון.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר ש': "החוויה בבה"ד 1 היא מיוחדת. אתה מגיע עם ספקות, תהיות ולבטים משלך ומגלה שיש עוד המון צוערים עם אותה מטרה כמו שלך - להבין מה זה להיות קצין וכיצד לפקד בצורה טובה יותר. למדתי המון מהמפק"צים וחברי הצוות וממש נהניתי מכל רגע. כשעמדתי על רחבת המסדרים, ופתאום חייכתי לעצמי, קלטתי שהנה אני, שלפני 5 וקצת שנים שכבתי בבית חולים ותלוי לגמרי באחרים. נמצא כאן, עם סיכת מ"מ והולך לקחת ולקבל אחריות על חיילים. מודה שהתרגשתי".