לוגו קרן יחד
לוגו קרן יחדצילום: יח"צ

80 מיליון ₪ זהו הסכום המרשים אותו חילקו חברי קרן יחד ל-560 יתומים ויתומות מכל רחבי הארץ במהלך העשור האחרון.

רק בשנה האחרונה סייעה הקרן ל-63 יתומים מ-15 משפחות מכל רחבי הארץ: גבעת שמואל, קרית שמונה, עכו, ירוחם, קרית אתא, סוסיא, מעלה אדומים, רחובות, אריאל, שערי תקווה, חיספין, עתניאל, קרית מלאכי, קצרין, באר שבע, ועוד.

"כל העולם התמוטט לי, רעידת אדמה מטורפת. הרגשנו מעוכים על הרצפה", מתארת עפרה עדני את הימים הראשונים שלאחר פטירתו הפתאומית של בעלה אהוד ז"ל בערב יום הכיפורים האחרון.

מצטרפים לסטארטאפ החסד של קרן יחד

"העניין הכלכלי מאוד הלחיץ אותי, בעלי היה אחראי בענייני כספים. רק עכשיו, לאט לאט, אני מתחילה ללמוד את העולם הזה. לפחות בעניין הזה אני יודעת שאנחנו מסודרים, עם החתונות של הילדים והחיים הבוגרים שלהם. אני לא מרגישה שנותנים לי צדקה, אלא שותפות של נתינה וקבלה. זה דבר מדהים".

בכל העת ממשיכה קרן יחד לגדול, בכדי לחבר עוד אלפי משפחות לחסד. עם הכניסה לשנת העשור עומדים חברי משפחת קרן יחד על כ-26,300 בתי אב במעצמה של חסד וערבות הדדית, כאשר טיפה ועוד טיפה הופכות לים של חסד. קרן יחד מאגדת רבבות משפחות המהוות יחד רשת ביטחון למשפחה שחוותה אסון בפטירת אחד מההורים חלילה, במטרה להעניק תמיכה כלכלית משמעותית לטווח ארוך בהעמדת קרן לכל יתום מבני המשפחה עד גיל 30 בסכום של עד 150,000 ₪.

"קרן יחד הוא סטארטאפ החסד של ישראל, מסיבה מאוד פשוטה: אין שום מקום שבלחיצת כפתור אפשר לגייס סכום כל כך משמעותי עבור יתומים בצורה כל כך חכמה, דיסקרטית ועם הכי פחות הוצאות", מחדד אביתר גרשוני, מנכ"ל קרן יחד. "יתרה מכך, קרן יחד לא גובה כסף מידי חודש בחודשו, אלא רק בחודש בו חלילה נפטר אחד מחברי הקרן. מעטים האנשים בכלל שיכולים להביא ליתומים מעל מיליון וחצי שקלים בזמן כל כך קצר, וגם אם יש בודדים כאלו, ככה לא בונים חברה, ואילו אצלנו בקרן יחד בכמה עשרות שקלים של צדקה אפשר להציל משפחה מלהתמוטט".

מצטרפים לסטארטאפ החסד של קרן יחד

לצד השמחה הגדולה על יכולת הגביה המרשימה, איך שבזמן קצר נאסף סכום גדול, מתאר הרב הלל הורוביץ, יו"ר ומייסד קרן יחד כי "ישנה התרגשות עד דמעות מהכוח, הביטחון, הנחמה והעטיפה החמה והאוהבת שאנו מעניקים למשפחה צעירה שזה עתה איבדה את אב או אם המשפחה".

לצד מקרים אלו, ישנם גם מקרים אחרים. "כשחלילה קורה אסון, והמשפחה אינה חברה בקרן, אנו רואים את השבר והקושי של המשפחה, ועל כך נוסף צער גדול כי איננו יכולים לסייע, שכן המשפחה לא נרשמה לקרן", מדגיש הרב הורוביץ. "המשימה שלנו להמשיך לגדול, לא להשאיר אף משפחה מחוץ למעגל החסד והערבות ההדדית, וחלילה מחוץ למעגל התמיכה והעזרה. עלינו לדאוג שמשפחות שטרם שמעו על הקרן או משפחות חדשות יבואו ויצטרפו לקרן ונעלה קומה ונגיע ל-30,000 חברים בקרן יחד. רק ביחד ובכוחות משותפים נוכל להרבות בחסד ובאהבת חינם", הוא מסכם.

מצטרפים לסטארטאפ החסד של קרן יחד