המופע של תלמידות שירת הים
המופע של תלמידות שירת היםצילום: אולפנת בני עקיבא שירת הים

תלמידות אולפנת בני עקיבא שירת הים קיימו אתמול (רביעי) בירושלים מופע מחול ענק, על בסיס סיפורה של גיבורת התנ"ך ואם שושלת המלוכה היהודית, רות המואביה.

במשך חודשים ארוכים עמלו התלמידות על יצירת מופע מחול על בסיס הסיפור המקראי המפורסם, והוא כלל למעלה מ-80 רקדניות בנות האולפנה.

הרקדניות היו מכלל שכבות הגיל באולפנה, והן לבשו תלבושות מקוריות שנתפרו במיוחד עבורן. את כל המופע ליוותה מוזיקה חיה הכולל נגניות וזמרות, גם הן תלמידות האולפנה הלומדות במגמת המוזיקה וכן הוצג קטע של 'ספוקן וורד' פרי עטה של תלמידת מגמת תאטרון.

השילוב של כלל האולפנה יצר מופע מרגש השואב השראה מהשתלשלות האירועים בסיפורה של מגילת רות. המופע נבנה בהובלת אלישבע רזווג, רכזת מגמת מחול, יחד עם צוות מורות המגמה שיצרו עם התלמידות את המופע שעלה על בימת היכל התרבות שבפסגת זאב.

ראש האולפנה אביגיל גולדשטיין: "כמה עצמה יש למופע מחול נשי, השואב את השראתו מספר הספרים של העם היהודי. רות המואביה שחוט של חן וחסד משוך עליה בכל צעד צעד בדרכה, היא אות ומופת עבור כל אישה בישראל. אני גאה בצוות המחול ובתלמידותנו היקרות על המסע שעוברות בלימוד סוגיות תנ"כיות שורשיות דרך שפת האומנות".

המופע של תלמידות שירת הים
המופע של תלמידות שירת היםצילום: אולפנת בני עקיבא שירת הים