וסרלאוף בשדה בועז
וסרלאוף בשדה בועזצילום: דוברות

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף הודיע היום (ה') בסיור שקיים ביישוב שדה בועז בגוש עציון כי יפעל להסדרת ההתיישבות הצעירה, בהתאם להסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לעוצמה יהודית.

יצוין כי אלפי מתיישבים המתגוררים ביישובי "ההתיישבות הצעירה'', שנפרסים מדרום הר חברון דרך בנימין ועד השומרון מחכים לרגע הדרמטי בו יוכרו היישובים על ידי הממשלה וסוף סוף יוכלו לקבל שירותים בסיסיים כולל מים וחשמל באופן מסודר.

במהלך הסיור בגוש עציון נפגש השר וסרלאוף עם ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, קיבל סקירה מקיפה על ההתיישבות הצעירה וההשתלטות על שטחי B יחד עם אורי ברטפלד וביקר בנוקדים.

וסרלאוף מסר: "בלעדי המשפחות בהתיישבות הצעירה הנאחזות בקרקע במסירות ועצרו את המשך ההשתלטות על קרקעות מדינת ישראל, היינו מאבדים את השליטה והאחיזה בשטחים נרחבים ביו"ש ובבנימין. כעת האחריות עלינו והתפקיד שלנו בממשלה לדאוג להסדרת ההתיישבות. אמשיך בעזרת השם לפעול למען ההתיישבות, ונפתח את מפעל ההתיישבות גם בגליל וגם בנגב ונמשיך להיאבק להסדרת ההתיישבות הצעירה על פי ההסכם הקואליציוני שנחתם ולהגשים את החזון הציוני".

ראשי פורום ההתיישבות הצעירה אוריה לוברברום ואורי ברטפלד אשר ליוו את השר וסרלאוף בסיור אמרו: "אנחנו מבקשים לברך את השר שהצטרף מיד עם כניסתו לתפקיד למאמצים להסדרת ההתיישבות הצעירה. מאמינים שזהו החורף האחרון שבו מתיישבי ההתיישבות הצעירה יקפאו מקור ומצפים שהממשלה הלאומית תוביל במהירות את ההחלטות הנדרשות ע"מ שנוכל להתחיל בהסדרה המלאה".