שרי ויטל, מנהלת השיווק וההסברה במכון פוע"ה, מספרת על ההיערכות לכנס המכון וערוץ 7 אליו צפויים להגיע רבי מהארץ כולה.

"יש כאן העצמה נשית אמתית. יגיעו גם נשים שהנושאים של פוריות הריון טהרת המשפחה גנטיקה ועוד חשובים להן, וגם נשות מקצוע מהתחום הרפואי והתחום ההלכתי ויש המשלבות בין השניים כמו בודקות טהרה ויועצות רפואה והלכה", היא אומרת.

על מה שצפוי להיות חדש בכנס המתקרב לעומת קודמיו בשנים קודמות, אומרת ויטל כי "כמו שהטכנולוגיה והרפואה מתחדשים מיום ליום, כך גם הפסיקות ההלכתיות שהולכות יחד עם הטכנולוגיות".

להרשמה לכנס נשים "בריאות כהלכה" של מכון פוע"ה וערוץ 7 לחצו כאן

בכנס, היא אומרת, כדרכו של מכון פוע"ה, הנושאים הרגישים והאינטימיים ביותר מדוברים ונמצאים "על השולחן בכל הרבדים, ברובד ההלכתי, רפואי, רגשי, חוקתי, ממשלתי ועוד". בהקשר זה צפוי לעלות בהרחבה גם נושא החלפת העוברים בעקבות האירוע הקשה באסותא. "הרבה זוגות שכבר יש להם ילדים וגם כאלה שרוצים עכשיו להיכנס לטיפולים התרגשו מהאירוע ורצו לדעת איך דבר כזה קורה. עבורנו זו שגרת היומיום כי יש לנו משגיחות וכו'. באירוע יהיה איתנו מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, הפרופ' נחמן אש, ואיתו רופאים רבים שידברו על איך מונעים אירועים שכאלה ומה ההשלכות, האם להגיד לזוכות להפסיק את טיפולי הפוריות? לא ולא. אנחנו לא שם".

על הקשר המתהדק בין אנשי המכון לאנשי הרפואה והצוותים המקצועיים לאורך השנים, מספרת ויטל כי "הרופאים הפכו להיות חברים מאוד טובים של הרבנים במכון. כל דבר מתקבל בברכה. כל זוג מקבל תמיכת מעטפת של 360 מעלות והתוצאות מדהימות, כי כשזוג מרגיש שלרופא אכפת מהשקפת החיים שלו, ומדובר בהיבטים רבים כשמדובר בהיריון ופוריות, הוא מרגיש שהדברים אפשריים וההצלחה שקשורה לאלמנט הרגשי קורית מאליה".

עוד מספרת ויטל כי במהלך הכנס יציגו נציגיהן של חברות סטארטאפ חידושים וטכנולוגיות מתקדמות בתחומי טהרה פוריות וילודה. ניתן יהיה גם לרכוש מוצרים רבים מתחומים שונים, וכל זאת מחוץ לאולמות הכנס, שם יתקיים שיח ער על מכלול של סוגיות, בהן גם סוגיית ההתמודדות עם תקיפות מיניות והאופן בו יכולה כל אישה לסייע לאישה שעברה תקיפה.

מתוך האירוע שיתקיים בעוד כשבוע, יום רביעי י' בשבט, ישדר ערוץ 7 רגעים מיוחדים ומרגשים ושרי ויטל מזמינה נשים מכל הארץ להירשם ולהשתתף.

להרשמה לכנס נשים "בריאות כהלכה" של מכון פוע"ה וערוץ 7 לחצו כאן