בן גביר ואחיין של החיילדוברות

המחבל מאהר יונס, שרצח את החייל אברהם ברומברג ז"ל לפני 42 שנה - השתחרר מהכלא היום (חמישי) וחזר לביתו בוואדי עארה.

המחבל הגיע לביתו ברכב יוקרה והתקבל על ידי עשרות אנשים בצהלות שמחה, ובמקום חולקו גם סוכריות.

עם זאת אחיינו של החייל אבי ברומברג, אחיינו של אברהם ברומברג ז''ל נפגש עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר והודה לו על המאמצים הרבים למנוע חגיגות תמיכה בטרור לרגל שחרור המחבל. "הנחתי את המשטרה לפעולה חד משמעית נגד אותם תומכי טרור, מחבקי רוצחים. ונכון להרגע, המשטרה ברוך השם שולטת במצב, אוכפת את החוק גם בוואדי ערה. זו ההוכחה שהמשטרה, כשהיא רוצה, היא יכולה", אמר בן גביר.

"אני מקווה שגם בימים הקרובים ימשיכו את המדיניות הזו. לא לתמיכה בטרור, לא מפגן של אהדה לרוצח נאלח ואמירה חד משמעית שיש דין ויש דיין והחוק נאכף גם בוואדי ערה", הוסיף.

האחיין הוסיף "אני רוצה להגיד תודה רבה לשר. המדיניות של ממשלת ישראל, שיורדת למשטרת ישראל, מוכיחה את עצמה בשטח. לא היה לזה אח ורע בשלטונות קודמים ובאמת גם בתוך מאבקים צריך לעצור רגע ולהגיד תודה".

"המדיניות החדשה מורגשת בשטח ואין לי ספק שיחד עם המדיניות החדשה וקשת רחבה של 106 חברי כנסת שמובילים כרגע חקיקה לביטול אזרחותם של הרוצחים, אנחנו בעוד מספר שבועות נהיה במציאות אחרת. מציאות בה ממשלת ישראל אומרת באופן ברור פעם אחת, מחבלים הם לא אזרחי המדינה".

לפני שבועיים השתחרר בן דודו של מאהר, כרים יונס, שרצח יחד איתו את ברומברג. כרים התקבל בבית המשפחה בחגיגיות גדולה, שכללה הנפת דגלי אשף, בלונים והמון רב.

בנובמבר 1980 בני הדודים כרים ומאהר יונס חטפו את החייל אברהם ברומברג ז"ל שעמד בצומת נחל חדרה בדרכו הביתה מהבסיס. החוטפים, אזרחים ישראלים, נטלו לידיהם את נשקו האישי ובאמצעותו ירו בו, ולאחר מכן הותירו אותו מדמם בצד הדרך. ברומברג גסס במשך ארבעה ימים עד אשר נקבע מותו.