ח"כ טל באירוע של בני עקיבא
ח"כ טל באירוע של בני עקיבאצילום: מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

אירוע מיוחד התקיים הבוקר (ראשון) ביישוב בני דקלים, יישוב קהילתי שהוקם על ידי מפוני נווה דקלים, בעקבות ההתנתקות לפני יותר מ-17 שנים.

ביישוב חנכו מבנה קבע חדש באולפנת בני עקיבא לכיש לטובת אולם כינוסים בו יוכלו לקיים שיעורים וכנסים לכלל תלמידות האולפנה יחד.

חבר הכנסת אהוד טל הגיע לאירוע והתייחס בנאומו לבניין החדש באולפנה לעומת ההפגנות המתקיימות בימים אלה כנגד הממשלה שקמה. "לצערנו אנו שומעים בימים אלה על קריאות למרי אזרחי. אני זוכר את הימים שבהם הימין סבל, במיוחד בתקופת ההתנתקות, ממהלכים שנעשו נגד הציבור שלנו. אנחנו לא איימנו בשום דבר".

לדבריו, "האולם שנכח כאן היום באולפנת בני עקיבא לכיש, הוא עדות לכך שאנו עסוקים בבנייה, עסוקים בנטיעה בתוך הקרקע, בחינוך ובהשקעה".

חבר הכנסת טל התייחס גם לתוכנית חילופי סטודנטיות המקיימת בימים אלה באולפנה, בה 12 תלמידות תיכון מארה"ב הגיעו לחודש ללימודים באולפנה. "האולפנה היא גם דוגמה בכך שהיא מחברת היום בין התושבים המקומיים עם אחינו שבתפוצות. זו דוגמה נפלאה לרוח של הציונות הדתית, איך היא עסוקה בעשייה, בחינוך ובחיזוק החיבורים בתוך העם היהודי", סיכם ח"כ טל את דבריו.

מנכ"ל רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט אמר: "הדברים הגדולים קמים מצעד ראשון, אתן התלמידות דור ההנהגה הבא של ישראל. לקחת על עצמכן לחבר בית ספר תיכון מהגלות 12 תלמידות תיכון סנטרל מארה"ב. אגלה לכן שאני עליתי ארצה כילד מארה"ב, לא ידעתי עברית, היה לי קשה מאוד, אבל חברים פתחו את ליבם ובזכותם צלחתי. בחינוך אנחנו רוצים לחנך אתכן בלי תקרה מעליכן, בלי מגבלות שלא יהיה הישג שלא תוכלו להגיע ללא מאמץ".