תרופות
תרופותצילום: iStock

זה החל בשנת 2012. הודי צ'ילדרס, חקלאי מהעיירה ג'רלדין במדינת אלבמה, נכנס לבית מרקחת על מנת לרכוש תרופות, ואז שמע מבעלת בית המרקחת המקומית כי ישנם תושבים בעיירה שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש תרופות עקב מצבם הכלכלי הקשה.

צ'ילדרס שלף מכיסו 100 דולרים והגיש לבעלת בית המרקחת, תוך שהוא מבקש ממנה לשמור את הכסף עבור תושבים מעוטי יכולת שיבקשו לרכוש תרופות.

מאז, במשך עשור שלם, הקפיד צ'ילדרס להגיע לבית המרקחת ולתרום בסתר 100 דולרים לבעלת בית המרקחת עבור תושבים מעוטי יכולת שיגיעו למקום על מנת לרכוש תרופות.

רק בסוף השנה החולפת, כאשר הוא נאבק במחלת ריאות קשה והבין כי מותו מתקרב, קרא צ'ילדרס לבתו טניה, סיפר לה כי במשך העשור האחרון הוא תרם מדי חודש כסף לבית המרקחת המקומי, וביקש ממנה להמשיך במסורת גם לאחר מותו.

"הייתי בהלם. לא היה לי מושג שהוא עוזר לאנשים בבית המרקחת. הוא אמר לי שהוא הביא שטר של 100 דולרים לרוקחת בבית המרקחת בג'רלדין בראשון של כל חודש, והוא לא רצה לדעת למי היא עזרה בזה. הוא רק רצה לסייע עם זה לאנשים", סיפרה טניה ל"וושינגטון פוסט".

בעלת בית המרקחת בג'רלדין, ברוק ווקר, סיפרה כיצד זה התחיל. "הוא הגיע לבית המרקחת, הגיש לי שטר של 100 דולרים וביקש ממני לשמור אותו 'עבור כל מי שאינו יכול להרשות לעצמו את המרשם שלו'. הוא ביקש גם 'אל תגידי לאף אחד שהכסף הגיע ממני. אם הם שואלים, פשוט אמרי להם שזו ברכה מאלוהים'", סיפרה ווקר.

צ'ילדרס מת ממחלתו ב-1 בינואר השנה, ובתו טניה סיפרה בהלוויתו על המעשה הטוב שהקפיד אביה לבצע בעשור האחרון, והבטיחה כי היא תמשיך במסורת לזכרו.