בית הלחמי הערב. גם הוא לא עזר
בית הלחמי הערב. גם הוא לא עזרצילום: מאור אלקסלסי, מנהלת הליגה

בכורע. מעולם לא ניצחה הפועל גליל עליון את האחות הגדולה, הפועל גלבוע גליל בליגת העל בכדורסל. הערב (שני) הפועל גליל עליון לא רק עשתה היסטוריה עם ניצחון על האחרונה בטבלה מהגלבוע, אלא גם רשמה לראשונה העונה שלושה ניצחונות רצופים בליגת העל בכדורסל עם ניצחון ביתי גדול בתוצאה 78:89.

גליל עליון שכבר הצליחה להכניע יריבה כמו הפועל ירושלים באולמה הביתי, המשיכה לשמור על המאזן הטוב שלה באולם הקטן שבכפר בלום עם עוד משחק הגנה טוב בצד אחד וערב התקפי נהדר בצד השני בו בלטו נמרוד לוי ורועי הובר שביחד דאגו לפתוח פער גדול ובלתי מחיק על האורחת מהגלבוע.

גלבוע, במשחקו הרשמי הראשון של מאמנם החדש-ישן, אריאל בית הלחמי שהתפטר מהפועל אילת בכדי לעזור ולחלץ את גלבוע מהמקום האחרון בטבלה, לא הצליחה לנצח משחק עשירי ברציפות ובכך השוותה את הרצף השלילי הארוך ביותר בתולדותיה מאז מרץ 2015, אז הגיע בית הלחמי והוביל אותה בחזרה אל צמרת הכדורסל הישראלי. האם זה יצליח גם הפעם? ספק רב.

אחרי שבסיבוב הקודם הצליחה גלבוע למחוק פיגור בן 20 נקודות לניצחון דרמטי בתום שתי הארכות, כולל 10 נקודות בדקה, על גליל עליון, הפעם היא הייתה רחוקה משמעותית משם. זה נגמר עם הפסד עשירי ברציפות כזה שמשאיר אותה שבוע נוסף במקום האחרון בטבלה.