ח"כ טלי גוטליב במליאה למען האבות הגרושיםערוץ כנסת

ח"כ טלי גוטליב (הליכוד) התייחסה בנאומה במליאת הכנסת ליחס המפלה שזוכים הגברים, לטענתה, במסגרת הליכי גירושין.

"אם אני הייתי נותנת לשנאה שאוחזת בך כשרוצים לעזוב אותך או לקנאה, לשנאה ולרגשות הכי מכוערים להוליך אותי בהליכי הגירושין, הייתי יכולה להשאיר את הגרוש שלי, שהוא אבא מדהים לשלושת ילדינו, יכולתי להשאיר אותו בלי כלום", אמרה ח"כ גוטליב.

"כי בחסות החוק הישראלי לגברים אין סיכוי בהליכי גירושין", טענה. "תקשיבו טוב, לא מעניין אותי מה תגידו פה, אני שמתי לי למטרה להיות פה ושופר של אבות בישראל, שזכותם להורות ולהיות אבא זה על הזכות שלי להיות אמא. אני אינני טובה יותר מגבר. גבר אינו נחות ממני ולא פחות ממני. על כל גבר מתאבד, גבר התאבד השבוע תלוי מעל אחד הצמתים, זה לא פתח כותרות כי זה לא מפריע לאף אחד".

"אני באתי ביום של פיליבסטר של האופוזיציה לומר לכם, שיש לנו חובה לדאוג לילדי ישראל לפני הכל", הוסיפה. "כי גירושין זה סיוט וזאת טרגדיה וזה שבר כל חלום, אבל עם כל הכבוד הילדים ורק הם עומדים בסיס התהליך הזה ואנחנו חבים להם הורות משותפת שוויונית לאבות ואמהות".

"לא ניתן לבית משפט לענייני משפחה להמשיך לנהל את הדיונים בדלתיים סגורות, כשהכל נעשה שם במחשכים", אמרה. "לא ניתן לפגוע בזכותם של אבות בישראל רק כי הם גברים. אנחנו נעשה את זה גם אם כל ארגוני הנשים בישראל יעמדו על הראש שלי. ילדי ישראל זכאים לאבות ואמהות בחיים שלהם".