הבא סאלי
הבא סאליצילום: יד לאחים

ביום חמישי הקרוב, ד' בשבט, יחול יום ההילולא של ה'בבא סאלי' זצ"ל. לרגל היום הזה, הנה סיפור מדהים על נס פלאי ומפעים שחולל 'בבא סאלי' בכוח קדושתו, שאותו סיפרה מחברתו הטהורה, מרת סימה:

יהודי משותק ברגליו שהתגורר בראשון לציון הגיע לבית 'בבא סאלי' לקבל ברכה, יום לפני שהרופאים עמדו לכרות את שתי רגליו.

נכנס היהודי, משותק ברגליו וסובל מייסורים קשים, נכנס לחדרו של הצדיק וביקש את ברכתו. האזין 'בבא סאלי' לדבריו ואמר לגבאי, הרב אליהו אלפסי ז"ל, לומר לו שיקום ויעמוד על רגליו. "הצדיק אומר שתקום", אומר הרב אלפסי ליהודי המיוסר. בתגובה נזעק האדם ואמר: "אמור נא לצדיק שאני משותק בשתי רגליי ואני לא יכול לקום כבר כמה שנים".

ה'בבא סאלי' שמע את הדברים ואמר לרב אלפסי שוב: תגיד לו שאני אמרתי שיקום על הרגליים. ואז הבלתי יאומן קרה. האיש, שבמשך שנים לא יכול היה לעמוד, קם ועמד על רגליו!

נרגש ונסער כולו עזב האיש את מעונו של 'בבא סאלי' ופתח בריצה לרחובות העיר. וכך, בעודו מתנשף והלום רעם, הגיע לישיבה סמוכה וסיפר בהתרגשות לבחורים השוקדים על תלמודם את סיפור הנס המפעים שזה עתה אירע לו במעונו של הצדיק.

להעברת שמות כעת לתפילה ולשותפות במצוות פדיון שבויים של יד לאחים, השאירו את הפרטים שלכם בתחתית העמוד או חייגו למוקד שמספרו 9234*.סיפור זה הוא אחד מני רבים מספור של יהודים שנושעו מברכותיו של הצדיק. חולים נרפאו, עקרות נפקדו, רווקים ורווקות מצאו את זיווגם, ועוד שלל סיפורי ישועות הממשיכים להתרחש עד עצם היום הזה בתפילה על ציונו של הצדיק.

ביום ההילולא יעלו תלמידי חכמים, נכדי 'בבא סאלי', ובראשם הרה"ג רבי דוב לב , מראשי ישיבת 'שכר שכיר' בנתיבות ויתפללו על כל תורמי עמותת ההצלה ''יד לאחים'' ועל יקיריהם. הם יזכירו כל אחד שצריך ישועה - לפרנסה, לבריאות, לזיווגים, לילדים, לנחת מהילדים ולכל מה שצריך.

להעברת שמות כעת לתפילה ולשותפות במצוות פדיון שבויים של יד לאחים, חייגו למוקד שמספרו 9234*.

כאמור, התפילות ייערכו השבוע, ביום מחר יום חמישי ד' בשבט, 26 לפברואר ום ההילולא של הצדיק.

ביד לאחים מזכירים: סידנא 'בבא סאלי' זי"ע היה בקשר רצוף והדוק עם יד לאחים. לפני 40 שנה כתב מכתב מיוחד שבו קרא להמוני בית ישראל לתרום לפעולות החשובות של הארגון ובו כתב בכתב יד קודשו: "באתי לחזק ידם, ולהמליץ לפני אחינו היקרים, וה' הטוב יביא ברכת טוב על כל המחזיקים ידם".

שליח מיוחד יביא לבית התורמים שי קדוש ומיוחד: 'ברכת הטוב' עם כתב יד קודשו של סידנא בבא סאלי זי"ע שהעניק ליד לאחים לפני שנים.

השי המיוחד לתורמים
השי המיוחד לתורמיםצילום: יד לאחים


להעברת שמות כעת לתפילה ולשותפות במצוות פדיון שבויים של יד לאחים, השאירו את הפרטים שלכם בתחתית העמוד או חייגו למוקד שמספרו 9234*.