נדב פדן
נדב פדןצילום: דובר צה"ל

האלוף (במיל’) נדב פדן אומר שהניסיונות לסמן את חיילי הנח"ל החרדי כבעייתיים מונעים מאג'נדה.

במפגש סגור אודות גיוס חרדים לצה"ל שהתקיים בשבת האחרונה במלון ‘פרמונט’ באוסטין שבטקסס אמר פדן כי "תקריות של התנהלות לא תקינה של חיילים חרדים בגדוד נצח יהודה אינן חריגות ביחס לגדודים אחרים".

לדבריו, "העובדה שדווקא נצח יהודה מותקף שוב ושוב תוך ציון העובדה כי מדובר בחיילים חרדים מלמדת על כך שלתוקפים יש אג’נדה".

פדן, ששימש עד לפני שנתיים וחצי כאלוף פיקוד המרכז ומשמש כיום כמנהל הארצי של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), דיבר בפני באי הכנס השנתי של ארגון הקהילה הישראלית-האמריקאית (IAC).

פדן נשאל על המתקפות האחרונות בכלי התקשורת בישראל סביב אלימות מצידם של חיילים חרדים כלפי ערבים וענה, "מישהו יודע מאיזה גדוד היה אלאור אזריה?".

איש העסקים דוד הגר, משתתף נוסף בפאנל, הוסיף כי מתקפות כלי התקשורת בנושא הזה מאיטות את הליך השתלבותם של חרדים בצה"ל ומסיגות את ההתקדמות בתחום זה שנים אחורה. משתתף נוספת בפאנל הייתה אסתי סלומון, מייסדת עמותת ‘עתידה’, העוסקת במסלולים נפרדים לנשים חרדיות ביחידות טכנולוגיות בצה"ל.

השנה, לראשונה בתולדות ארגון הקהילה הישראלית-האמריקאית, הוצעה למשתתפי הכנס השנתי ‘חוויית שבת’ עם אוכל כשר למהדרין ועם תכנים מותאמים לשומרי שבת.

לאור זאת, לצד משתתפי הוועידה הקבועים, מאות חרדים ודתיים הצטרפו אף הם לוועידה. בין המשתתפים, הייתה גם השופטת החרדית רוחי פרייר, שחלקה עם המשתתפים את המסע שלה אל צמרת עולם המשפט האמריקאי תוך שמירה על זהותה החרדית-חסידית ואמונתה.