ישיבת אמית כפר גנים - אלופת הישיבות התיכוניות בכדורסל
ישיבת אמית כפר גנים - אלופת הישיבות התיכוניות בכדורסלצילום: קרן אברמוביץ'

כ-30 ישיבות תיכוניות מכל קצוות המגזר לקחו חלק השנה באליפות הישיבות התיכוניות בכדורסל ובכדורגל, והיום (שלישי) בקרית החינוך של מכללת גבעת ושינגטון נערכו משחקי הגמר של שני הענפים הללו.

אחרי שבשבועיים האחרונים נערכו השלבים המוקדמים של הטורניר המסורתי והיוקרתי ביותר בעולם הישיבות התיכוניות, היום הגיע זה אל קיצו עם משחקי גמר מרתקים, מותחים שבסופם הוכתרו אלופות חדשות, בכדורגל ובכדורסל.

משחקי הגמר שהתקיימו היום, שוחקו באולם הספורט החדש ובאצטדיון שבקרית החינוך גבעת ושינגטון.

גמר הכדורסל הפגיש את ישיבת אמית כפר גנים עם ישיבת הדרום רחובות, שתי קבוצות פיזיות מאוד. המשחק היה מותח במיוחד וצמוד לכל אורכו והסתיים רק בתום הארכה.

אחרי שיוויון דרמטי בתום הזמן החוקי, הלכו השתיים להארכה שגם היא הייתה צמודה מאוד ולבסוף התעלות של ישיבת אמי"ת כפר גנים היא זו שניצחה את המשחק עם שליטה בכדור בדקות הסיום וניצחון בתוצאה 59:55.

השחקן מאור שטח, מספר 8 בקבוצת אמית כפר גנים בלט מאוד במשחק וזכה בתואר השחקן המצטיין של הטורניר. יחד איתו זכה גם שחקן ישיבת הדרום, מתן גדסי, מס' 2 כאשר שניהם קיבלו מלגת לימודים בקורס מדריכי כדורסל בבית הספר 'ליגה' למאמנים ומדריכים בספורט גבעת וושינגטון.

ישיבת הדרום, כאמור, זכתה במקום השני ולאחריה ישיבת אמית בר אילן רמת גן שהגיעה למקום השלישי, לאחר שניצחה את ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל.

קבוצת הכדורגל של ישיבת אמית בר אילן, זכתה בתואר הגדול - אלופת הישיבות התיכוניות בכדורגל כשגברה בגמר על ישיבת צביה פתח תקווה בתוצאה 0:2 מוחץ.

למעשה, לאורך כל המשחק שלטה ישיבת אמית בר אילן בכדור, וגם כאשר ישיבת צביה פתח תקווה הצליחה להגיע למספר מצבים לשער, בכל הניסיונות סירב הכדור להיכנס בין הקורות. ישיבת אמית בר אילן הצליחה לכבוש 2 שערים, שער אחד במחצית הראשונה ושער נוסף במחצית השנייה ובסיום זכתה בתואר היוקרתי עם ניצחון בתוצאה 0:2.

השחקן אור כוכב, מספר 9 בקבוצת אמית בר אילן בלט מאוד במשחק וזכה בתואר השחקן המצטיין של הטורניר שקיבל מלגת לימודים בקורס מדריכי כדורסל בבית הספר 'ליגה' למאמנים ומדריכים בספורט גבעת וושינגטון.

ישיבת צביה פתח תקווה, כאמור, זכתה במקום השני באליפות הכדורגל ולאחריה ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל שהגיעה למקום השלישי, לאחר שגם היא נצחה את יריבתה, ישיבת חשמונאים שסיימה את האליפות במקום הרביעי.

"אני שמח לראות שבכל התחרויות שמתקיימות בגבעת ושינגטון במגוון ענפי הספורט ישנה רמה גבוהה ביותר ורוח ספורטיבית של השחקנים". אמר יקי סעדה, מנכ"ל קריית החינוך גבעת ושינגטון. "אליפות הישיבות התיכוניות הפכה למסורת במכללת גבעת ושינגטון, אשר מקיימת מזה כשלושים שנה את האליפות שמאגדת סביבה עשרות ישיבות מכל רחבי הארץ. השנה זכו הקבוצות לשחק באולם הספורט החדש ששידרג מאוד את חוויית המשחק.

"התחרות התנהלה ברמה גבוהה, תוך הכנת הקבוצות באופן מקצועי ביותר. ניתן לראות כישרונות רבים בקרב החבר'ה הצעירים." אמר דר' מאיר אבקסיס, ראש המסלול לחינוך גופני וסגן ראש המכללה במכללת גבעת ושינגטון, "יש לציין את המארגנים, הסטודנטים שלנו בחוג לחינוך גופני, בניהולם של הסטודנט ערן יהל שניהל את התחרות כולה, הסטודנטים יהונתן אביתר מלכה ובר טוויל שניהלו את טורניר הקטרגל והסטודנטים אלעד צעידי גלעד אייזנטל ויהונתן ברנס שניהלו את טורניר הכדורסל, שראויים לכל שבח על הניהול המקצועי של התחרויות. בנוסף, יש לציין את "אליצור" שבכל שנה מספקת לנו את הגביעים והמדליות לתחרויות. המכללה תמשיך לארח את תלמידי הישיבות והאולפנות במסגרות הספורט השונות".

ישיבת אמית בר אילן - אלופת הישיבות בכדורגל
ישיבת אמית בר אילן - אלופת הישיבות בכדורגלצילום: קרן אברמוביץ'