אפי להב, מי שעמד בראש המטה לשחרורו של פולארד, היה גם הוא באירוע השקת מיזם החינוך להנצחתה של אסתר פולארד ז"ל ובראיון לערוץ 7 הוא מבהיר כי אמנם המטה כבר אינו פעיל במתכונתו הישנה, "אבל אם מישהו חשב שהמטה יתפרק, לא ולא".

כל חברי המטה התכנסו למיזם החינוך בהובלתו של יהונתן פולארד ולהב מבהיר: "היינו מחויבים ואנחנו מחויבים ללוות את יהונתן בכל דרך ובכל שלב. אנחנו באחד השלבים המרגשים ביותר. אסתר ע"ה נפרדה מאיתנו בטרם עת. הרגשנו את העצב הגדול לאורך כל השנים שבהן פעלנו יחד לפקודתה. היא הגיעה לרגע שבו סוף סוף עולים לארץ, מגיעים לירושלים, זמן קצר לאחר מכן היא מוסרת את נשמתה לבורא עולם".

הצטרפו עכשיו למיזם ההנצחה של יהונתן פולארד לאשתו אסתר ז"ל

"היום אנחנו מכוונים את כל האנרגיות והמוטיבציות שלנו כמטה, פעילים ומתנדבים. הצלחנו להגיע להרבה אנשים שהבינו שהפרשה צריכה להגיע לקיצה ומצאנו בכל העולם אנשים מוסריים וערכיים שהבינו את מהות הפעולה של יהונתן ואת השליחות של אסתר. לכן הערב הזה מסכם פעילות שנעשתה במשך שנים, כאשר מדהימה העובדה שהמוטיבציה וההתרגשות והמחויבות של כל האנשים מכוונת לכך שאסתר עזבה את העולם מבלי שהשאירה כאן צאצאים. לכן הפרויקט הזה הוא סוג של צוואה. אסתר רואה אותנו בשמים ומסייעת בידינו גם עכשיו".

על נחישותה של אסתר, נחישות אותה מאמצים כעת הפעילים להגשמת חלומה, מספר להב כי זו באה לידי ביטוי גם כאשר הגיעו תשובות שליליות מהגורמים הבכירים ביותר.

"לא נשכח את אותו יום שישי שמח ומרגש כשידענו שיהונתן כבר עזב את הכלא והוצאנו הודעה לכל היהודים בכל העולם, מי שדאגו לשלומו של יהונתן, שהוא אכן עזב את הכלא ועושה את דרכו לפינה כלשהי בניו יורק ששמרנו עליה בסודיות כדי שלא יהיו תקלות. מאז אנחנו שמחים ומתקדמים וזוכרים את פועלה האדיר ומורשתה וצוואתה של אסתר".

הצטרפו עכשיו למיזם ההנצחה של יהונתן פולארד לאשתו אסתר ז"ל