נועדו
נועדוצילום: ללא

בשורה חשובה לציבור נכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה: שר הביטחון יואב גלנט ויו"ר וועדת העבודה והרווחה ח"כ ישראל אייכלר סיכמו להעלות את השתתפותה של המדינה בתשלום הפרמיה לנכי צה"ל ונפגעי פעולות איבה מ-37.5% ל-50%.

זאת, בעקבות התייקרות הפרמיה. לדברי אייכלר "אם נדרשת העלאת סכום הפרמיה מהנכה –על המדינה להעלאות את השתתפותה במקביל". בעקבות העלאת השתתפות זו – יופחת הסכום אותו ישלם הנכה עצמו.

כזכור, בשבוע שעבר ביקש משרד הביטחון להעלות את הסכום אותו משלמים הנכים. יו"ר הוועדה אייכלר דרש שהמדינה תגדיל במקביל את השתתפותה בעלות הפרמיה. בעקבות כך התקיימה פגישה של יו"ר הוועדה ושר הביטחון, וסוכם להעלות את השתתפות המדינה לחמישים אחוזים מעלות הפרמיה. שיעור הסכומים אושר כבר היום ויחול מתחילת חודש אפריל.

איתי אלימלך מארגון נכי צה"ל, ועו"ד רות פרמינגר, נציגת ארגון נפגעי פעולות איבה בירכו את על פעילותם המשותפת והנמרצת של שר הביטחון ואייכלר למען ציבור נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

יו"ר הוועדה ח"כ אייכלר הודה לשר הביטחון גלנט על היענות והקשבה עבור הנכים והנפגעים, ועל הפעילות המאומצת מול הגורמים המקצועיים במשרדו על מנת לגבש מסמך ברור לפיו השתתפותה של המדינה בסך חמישים אחוזים יחול בתחילת חודש אפריל, אז צפויה גם התייקרות הפרמיה.

עו"ד עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל, בירך על הבשורה של גלנט ואייכלר: "מדובר בהישג גדול ותוצר של עבודה מאומצת. אנו שמחים על ההישג המוצלח, שמהווה איתות חיובי מהממשלה החדשה להמשך הטיפול והליווי של פצועי צה"ל, ומוקירים את שיתוף הפעולה והנכונות שמראים שר הביטחון ויו"ר ועדת העבודה והרווחה".