טלפונים
טלפוניםצילום: ISTOCK

אלי רוטנרנר, בעל החנות סבאפון בכיכר הדוידקה בירושלים שהמוכר בה הותקף בגז מדמיע על ידי מספר קיצוניים חרדים, אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי הוא כבר התרגל להתקפות על החנות והן לא ישברו אותו.

"אנחנו די רגילים למתקפות האלה והן מתרחשות בתדירות גבוהה. פתחנו תלונות רבות ולמשטרה אין הרבה מה לעשות. הם פותחים תיק, מנסים לברר ובסוף לא מגיעים לתוצאות", מסביר רוטנרנר.

אין לרוטנרנר שום כוונה לסגור את החנות ומציין כי היא פועלת על פי אמות המידה של הציבור החרדי. "אנחנו לא אנשים שנכנעים. אין כאן כוונה להתריס נגד הציבור כי הציבור החרדי הוא הלקוחות שלנו. אנחנו נותנים להם את השירות. אין אצלנו מכשירי סמארטפון עם אינטרנט מכיוון שזו הדרישה באוכלוסייה".

"הבעיה היא שיש קבוצה מסויימת שלא מתאים לה שיש כמה הכשרים לטלפונים והם דורשים שיהיה לחנות את ההכשר שלהם. אני לא יודע אם זה הם שתוקפים - אבל בסוף מישהו מגיע ורומז לך שעדיף שתהיה לך כשרות שלהם על הטלפונים בחנות", הוא מסכם.

תקיפת החנות בכיכר הדוידקה מגיעה ברקע מחאה בקרב חלק מהציבור החרדי נגד מכירת מכשירים ניידים ''לא כשרים''. לפני כשבוע מאות חרדים קיצוניים הפגינו בשכונת גאולה בבירה בעקבות התנגדותם למכירת טלפונים בחנות באזור. כמה מפגינים ריססו גז פלפל והשליכו ביצים וחפצים לעבר הכוחות.