בבנייני האומה בירושלים מתקיימת הערב (רביעי) אזכרה במלאות שלושים לפטירתו של זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן זצ"ל.

מנכ"ל ישיבות ואלפנות בני עקיבא, אלחנן גלט. הגיע לעמדת ערוץ 7 כדי לספר גלט על דמותו של הרב ועל הדאגה שלו לכל אדם ואדם.

"בעומק העניין אנחנו אמנם נמצאים בשלושים, אבל כיוון שכולם מרגישים שהרב דרוקמן הוא כמו אבא שלנו, אז בעצם על כולנו חלה חובת האבלות של שנה שלמה" אומר גלט. "זה אמיתי לגמרי, כשם שאני וחברים רבים שלי, קרענו קריאה ביום הלוויה, ככה אנחנו חשים שתהיה לנו שנת אבל. אחרי כל המשפט הזה, אנחנו יודעים שחזונו של הרב דרוקמן, חלומו של הרב דרוקמן, היה להעביר את זה מפסים של 'הנני' שהרב כל כך דבק בו, ל'הננו', כפי שיש באירוע הזה".

הוא מספר על ההיכרות האישית שלו עם הרב. "אני לא יודע במה זכיתי, אבל אין ספק ששלושים שנה של אינטימיות והדדיות, קשה לתאר במילים. בעומק השיח, בהתייעצות, גם בדברים אישיים. אבל יותר מזה, במעורבות של הרב, בחלום הגדול של 'הבנה נפיץ את האור הגדול' ובאותה מידה בסיפורים הרבים שעוד יסופרו יותר ויותר על הפרטים של הדאגה לכל פרט ופרט. המכנה המשותף שאני רוצה לשתף, שבכל עשרות אלפי הסיפורים, אין סיפורי מופתים, אלא יש סיפורי מופת, של איש מופת".

"הרב דרוקמן לא סגר את העיניים, אמר שני פרקי תהילים, והבעיה הפרטית נפטרה. הרב דרוקמן לא ישן בלילה שהוא שמע את הבעיה של אותו פרט, אותו חבר בני עקיבא, אותו אבא ואמא, ואותם בעיה ציבורית. הוא פשוט קם מוקדם בבוקר, גם בלי שעות שינה ועשה מעשה. פגישה, טלפון, הקשבה, דלת פתוחה, כל הסיפורים האלה שכבר שמעו ועוד יישמעו ועוד יודפסו. אבל המכנה המשותף שלהם, שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לקחת על עצמם, במעגל שלהם, את אותה אחריות להשתדלות להיות איש מופת", מוסיף גלט.

בהמשך השיחה הוא מציין כי הרב דרוקמן יכול היה לשבת עם שרים וחברי כנסת וחמש דקות אחר כך עם תלמיד וחניך בבני עקיבא. "אם מישהו יחשוב שהפגישה עם השר היא החשובה, אבל יש גם 5 דקות ל מדריך בבני עקיבא, אז הנה יש גם מבט הפוך. החשוב ביותר זה אותם שלושה מדריכים שבאו להתייעץ. היום שמעתי על סיפור שהם באו ואמרו לרב שיש להם חניכה שלא רוצה לצאת למחנה קיץ, והם באים להתייעץ איך הם לשכנע אותה. שזה באמת חשוב לה לצאת".

"כשהם מגיעים לפגישה, בדיוק יוצא משם אחד משרי ממשלת ישראל. אומר הרב, תעזבו את הפגישה הקודמת, זאת הפגישה החשובה. המסר הזה, שבא מעומק הלב, מהאוזן הקשובה, היא המסר שמראה את גדלותו של הרב דרוקמן זצ"ל. אבל מותיר אותנו ב'הננו', במה אנחנו לוקחים היום לחיים של עשייה, ולחיים של תרומה למדינת ישראל", הוא מוסיף.

בתשובה לשאלה מה המסר הכי חשוב שאנשים צריכים לצאת ממנו מהאזכרה, עונה גלט: "תורת חיים. הרמוניה בין עולם התורה, בין בית המדרש שלומדים בה את תורת ארץ ישראל, לבין החלון שמביט החוצה ליישומה בכל תחומי החיים במדינת ישראל. תורת ארץ ישראל של הרב דרוקמן אומרת לא תורה בבית המדרש לבד, ופוליטיקה וחקלאות ותעשייה לבד, אלא עולם של מימוש חיי התורה והמצוות במדינת ישראל".

"זה אומר להפוך אותנו למשטרה יותר יהודית, לחברת חשמל יותר משמעותית עם ערכי היהדות. שעולם התורה מתפזר ברשות הרבים. כך תהיה לנו מדינה שהרב דרוקמן חלם שתהיה עוד יותר טובה. וגם מה שיש לנו כבר היום היא מדהימה, כי העין הטובה של הרב דרוקמן השרתה עליו את אהבת ישראל בכל מקום ובכל זמן", סיכם.