בעמדת ערוץ 7 באירוע השלושים לרב דרוקמן זצ"ל התארח גם חבר הכנסת לשעבר אבי וורצמן, מנכ"ל 'עדי נגב – נחלת ערן', המספר על הנקודות הרבות בחייו בהן הייתה דמותו של הרב דרוקמן מכרעת עבורו.

"הרב דרוקמן, מורי ורבי, היה אחד האנשים הכי נוכחים בחיים שלי", הוא מספר, "כל החלטה בכל צומת ברמה האישית והציבורית, הייתי אצל הרב להתייעץ, לשאול, והוא בחוכמתו ובאהבתו – הייתה לו אהבה לנו, התלמידים – תמיד היה עבורנו בכל דבר ובכל מקום".

על הדגש המיוחד ששם הרב דרוקמן על הקשר עם הפריפריה, אומר וורצמן כי חש את הדבר מקרוב. "למדתי בישיבה ובתשנ"ג, השנה האחרונה שלי בישיבה, החלטתי עם עוד כמה חברים להקים את בית מוריה בבאר שבע. חברים צחקו ואמרו שאף אחד לא יגיע לבאר שבע. ניגשתי לרב והוא אמר 'באר שבע, עיר האבות! אנחנו הולכים על זה בכל הכוח!' וכל הגרעין הראשוני של בית מוריה בבאר שבע היה מישיבת אור עציון. אלה היו האריות של אור עציון. הדבר הזה שינה את כל החינוך הממלכתי דתי בבאר שבע. אי אפשר לדמיין את החינוך הדתי בבאר שבע בלי האנשים שהיו בגרעין, בתמיכתו ובדחיפתו".

וורצמן מספר כי הרב דרוקמן היה מגיע לישיבות ייסוד הגרעין. "כשהזמנתי אותו הוא תמיד הגיע. הרב דרוקמן לא רק שולח אותך לשליחות, אלא הוא איתך בשליחות. זה כל כך אמיתי וכל כך נוכח".

על תפקידו כיום ועבודתו עם ילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, מספר וורצמן כי החיבור של הרב לכך מתחיל עוד בביתו ומשפחתו של הרב פנימה, שכן "לרב יש בת מדהימה עם צרכים מיוחדים, אבל מעבר לזה, גם כשבאתי לרב הוא תמיד שאל 'אבי, מה קורה בעדי נגב נחלת ערן? מה קורה עם הילדים? מה קורה עם הדיירים? איזה שירותים חדשים יש?'. אני מצטער מאוד שלא זכיתי לארח אותו אצלנו. הוא אמר שהוא רוצה מאוד לבוא, אבל זה לא יצא לפועל".

"באחת השבתות התארחו ילדי 'עדי ירושלים' שאנחנו פועלים איתם, ילדים עם מוגבלויות מאוד מורכבות בישוב מרכז שפירא. הרב אירח את הילדים ביתו, הייתה סעודה שלישית בבית שלו. הוא התעניין בהם וחיבק אותם באהבה, דיבר עם הנוער של מרכז שפירא והמשפחות על הזכות שיש לנו. הילדים והנכדים שלו היו חלק מכך. לרב הייתה פינה ענקית גם לנושא המוגבלויות ולילדים האלה. הוא ראה כל אדם כצלם אלוקים. הייתה בו אהבה אמיתית לכל אדם. אין תמורתו", חותם אבי וורצמן.