יועז הנדל
יועז הנדלצילום: ערוץ 7

שר התקשורת לשעבר יועז הנדל מצטרף לחדשות 13 וצפוי לפרשן במהדורה המרכזית של הערוץ. כמו כן הוא יוביל בערוץ פרוייקטים בנושאי משילות.

במקביל מנהל הנדל בימים אלה משא ומתן מתקדם עם חברות טלקום בינלאומיות אחרי שקיבל הצעות לשמש כחבר בדירקטוריון.

''אני הולך להופיע במהדורה, לפרשן את המצב במדינת ישראל ולהשמיע קול במהדורת החדשות'', אמר הנדל לערוץ 7.

ח"כ אוריאל בוסו מש"ס עקץ את הנדל וצייץ בטוויטר: ''שר התקשורת לשעבר הנדל מצטרף לחדשות 13,אם השמאל יהיה עוד קצת יצירתי שישים את שרת התחבורה לשעבר ברכבת ישראל''.

הנדל לא נותר חייב וענה: ''אני מציע שבוסו, שהוא וחבריו אחראים להסכמי אוסלו ולכישלון הגדול של השתלבות נערות ספרדיות במוסדות חינוך, יעשה עם עצמו משהו במקום לצייץ.

''יש הקשר למי שחושב שמשרד התקשורת מתעסק בעיתונאים ואז מוצא את עצמו עם פרשת 4000 ו-2000, משרד התקשורת מתעסק בתשתיות תקשורת. זה כמו לחשוב שמשרד הפנים מתעסק בעור פנים של אזרחי ישראל. העובדה שהתעסקו עיתונאים כל השנים זה מה שמנע את פריסת הסיבים ומנע מהשוק הישראלי 13 מיליארד שקל שנה. אני לא קוסם שפרשתי סיבים אלא הבנתי מה התפקיד שלי כשר'', הסביר הנדל.

בתקופה הקרובה, הנדל מספר, ''אני אהיה גם במגזר הפרטי וגם בתקשורת בין שאר עיסוקיי, והכוונה שלי היא להשפיע ולהילחם על אופיה של מדינת ישראל''.

הנדל, 47, ד"ר להיסטוריה, סא"ל במילואים, חיבר חמישה ספרים בעבר, שימש בממשלת נתניהו-גנץ ובהמשך בממשלת בנט-לפיד כשר התקשורת.

בבחירות האחרונות לכנסת חתם על הסכם איחוד עם סיעת ימינה בראשות איילת שקד, וקיבל את המקום השני ברשימת "הרוח הציונית". כחודשיים לפני הבחירות הודיעו שקד והנדל שהם החליטו על פירוק השותפות הפוליטית ו"הרוח הציונית" בעקבות חילוקי דעות, וימים לאחר מכן הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. בעבר שימש הנדל כראש מערך ההסברה הלאומי וכיו"ר המכון לאסטרטגיה ציונית.