טקס הנחת אבן הפינה ל"מרכז שפרא"
טקס הנחת אבן הפינה ל"מרכז שפרא"צילום: אבי קופרברג

במועצה המקומית קרית ארבע-חברון נערך טקס הנחת אבן פינה למרכז טיפולי לנוער נושר על שמה של שפרה בן ציון ז"ל, אשת חסד שהתגוררה בקרית ארבע חברון במשך עשרות שנים ונפטרה ממחלה לפני כשמונה שנים.

לאחר פטירתה הקימו בעלה הרב שמעון בן ציון וילדיה עמותה המסייעת לנוער בסיכון באמצעות בתים מוגנים ובשיתוף משרד הרווחה.

הבית הראשון הוקם במועצה אזורית שומרון שם משמש בנה הבכור של שפרה, דוידי בן ציון כסגן ראש המועצה.
לפני כשנה נחנך בית מוגן נוסף במערב בנימין, וכעת נערכים בעמותה להתחלת עבודות הבניה של פרויקט שלישי וגדול יותר במועצה המקומית קרית ארבע חברון.

משפחתה של שפרה אומרת כי המרכז בקרית ארבע יהווה מרכז יום שיקומי לנוער נושר וגודלו צפוי להיות כ-450 מ"ר. המרכז יתן מענה חינוכי, מקצועי, חם ואוהב לכשישים נערים ונערות מאזור יהודה ויכלול את מירב התכניות האפשריות לנוער בסיכון: לימודי בגרות, קדם אקדמי, סדנאות והכשרות מקצועיות ופעילות תרבות ופנאי.

"מרכז שפרה" עתיד להיפתח בסוף שנת 2023 ויפעל בשיתוף המועצה המקומית קרית ארבע חברון ומשרדי ממשלה.

הדמית ''מרכז שפרה''
הדמית ''מרכז שפרה''צילום: חופשי

יו"ר העמותה דוידי בן ציון אמר בטקס: "כשאמא ראתה בבית הספר ילד בלי כריך היא היתה רצה הביתה ומכינה לו כריך, תלמיד עם נעליים קרועות היה זוכה לקבל ממנה נעליים חדשות למחרת היום. החזון של אמא היה פשוט: חום ואהבה, תמיד ולכל אחד. החלל שנוצר עם לכתה ענק ואנחנו מנסים להשלים אותו ולו במעט. החוסר וכאב ילוו אותנו תמיד אבל במעשים הללו אנחנו מגשימים את "צדיקים במיתתם נקראים חיים".

ראש המועצה המקומית קרית ארבע-חברון אליהו ליבמן בירך את מתנדבי העמותה ואת משפחתה של שפרה: "בית זה יתן עוצמה לקהילה, יחזק את הקשר של הנוער עם הקהילה ושל הקהילה עם הנוער. אני רוצה להודות ליוזמים, למשפחה של שפרה, לבעלה הרב שמעון בן ציון, שהוא ואשתו נודעו בקרית ארבע כאנשי חסד, אנשים שקמים בבוקר כדי לעשות טוב לחברה ולקהילה. מרגש מאוד לראות שהמורשת של שפרה ז"ל ממשיכה איתנו הלאה".

שפרה בן ציון
שפרה בן ציוןצילום: עמותת שפרה פשוט לאהוב