הצעדה בעיר דודחופשי

מאות גברים ונשים הגיעו לצעוד, לרקוד ולשיר עם דגלי ישראל בזירת הפיגוע בעיר דוד, בהם השר יצחק וסרלאוף.

הצעדה החלה בשער האשפות והמשיכה לעבר עיר דוד.

המארגנים בראשית ההפגנה הוציאו הודעה תחת הכותרת "תחנה בעיר דוד, תזקוף קומת תמרה", ציטוט הפיוט 'תתן אחרית לעמך' תוך רמיזה על זקיפות הקומה הנדרשת בעיר דוד. "עם ישראל היקר, מזמינים אתכם להצטרף אלינו, תושבי העיר העתיקה, לצעדת דגלים בעיר דוד, יחד נקרא 'עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה'", נכתב.

צעדת הדגלים בעיר דודחופשי

השר וסרלאוף אמר למשתתפי הצעדה: ''אתם החוסן הלאומי שלנו. כשאתם מגיעים לפה, יום אחרי הפיגוע הנורא, עם דגלי ישראל והמסר שאתם - שאנחנו, מעבירים זה שאנחנו לא מפחדים ואנחנו ממשיכים ולא רק שאנחנו ממשיכים, אנחנו מתחזקים מכאן. אנחנו נמשיך להתיישב כאן בגאון, כי זה הבית שלנו. זה המקום שלנו''.

וסרלאוף סיפר: ''גרתי במשך 20 שנה בעיר העתיקה, ההורים שלי גרים שם ואני מגיע אליהם בעזרת השם לאחר מכן ואני אומר לכם, מהמקום הזה ירושלים, בעיר העתיקה, מהרובע היהודי המתחדש מעיר דוד. מכאן, אנחנו נצמיח את הביטחון, את המשילות, את הריבונות וכשאנחנו נהיה חזקים כאן זה יקרין לכל אזרחי ישראל. אני מחזק אתכם מכאן ואפילו מצדיע לכם''.

צילום: דוברות
צילום: דוברות

בתוך כך, הגבר בן ה-47 שנפצע אתמול (שבת) באורח בינוני בפיגוע ירי בעיר דוד שוחרר לביתו מבית החולים שערי צדק בירושלים.

הפצוע הגיע אתמול בשעות הבוקר ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק עם פצעי ירי בבטנו. ביממה האחרונה עבר טיפול ובדיקות מקיפות והוא משתחרר היום לביתו במצב טוב.

בנו הפצוע בן ה-22, קצין בצנחנים, עדיין מאושפז במצב קשה אך יציב, מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ לב חזה. צוותי הרפואה והסיעוד ביחידה מלווים את הטיפול בו באופן צמוד.

בשערי צדק מאושפזת עדיין האישה בת ה-65 פצועת הפיגוע בנווה יעקב, במצב בינוני עם פציעות בגפיים.

שר הביטחון יואב גלנט, ביקר הבוקר את סגן נ׳, קצין הצנחנים שנפצע אתמול בפיגוע בעיר דוד. בסיום הביקור, שר הביטחון גלנט אמר: "בזכות לוחמים כמו סגן נ׳, מדינת ישראל מצליחה לשמור על חיי אזרחיה. נ׳ חתר למגע בנחישות ואומץ לב, ומנע פגיעה באזרחים רבים". לצד מיטתו של סגן נ׳, שר הביטחון גלנט שוחח עם לוחמי גדוד 202 וחיזק אותם על פעילותם בשטח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר הבוקר בהדסה הר הצופים את בן ה-20 ובן ה-15.5 אשר נפצעו באורח קשה ביום שישי בערב בפיגוע בירושלים. הפצועים תיארו בפני ראש הממשלה את הטיפול הרפואי מציל החיים שקיבלו השניים מייד עם פינויים להדסה הר הצופים, ואת ההליכים הרפואיים שהם עתידים לעבור.