מתן פלג
מתן פלגצילום: ערוץ 7

יו''ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, פנה בשעות הצהריים היום (ראשון) לשר המשפטים יריב לוין בבקשה שיודיע ליועצת המשפטית לממשלה עו''ד גלי בהרב מיארה על סיום תפקידה.

זאת לאור הפרסומים בדבר קיום דיונים בלשכתה על הוצאתו לנבצרות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, למרות הכחשותיה בנושא.

"בשבוע שעבר פורסם בכלי התקשורת כי היועצת המשפטית לממשלה, עו''ד גלי בהרב מיארה, מקיימת דיונים בנושא הכרזה על נבצרות של ראש הממשלה נתניהו. בפרסום הבוקר של ארגון השמאל 'משמר הדמוקרטיה הישראלית', נכתב כי 'לשכת היועצת המשפטית לממשלה הודיעה היום (א') למשמר הדמוקרטיה הישראלית כי פנייתנו בעניין נבצרותו של נתניהו התקבלה בלשכה ומצויה בטיפול אצל היועצת'", כתב פלג.

הוא הוסיף כי "זאת בניגוד מוחלט להכחשתה של היועמ''שית בנושא זה במכתבה לראשי הקואליציה.
במקום לעסוק בלייעץ לממשלה, עו''ד גלי בהרב מיארה עסוקה בימים אלו בניסיון הפיכה לא חוקי, חסר סמכות ובוודאי חסר תקדים. מדובר בפוטש של ממש. מהלך אנטי דמוקרטי מיסודו שאין לו מקום בשום מדינה דמוקרטית".

"יש להדגיש ולהבהיר: מי שהניע בסופו של יום את תכנית ההבראה למערכת המשפט, הוא העם. הציבור שהצביע בהמוניו בבחירות האחרונות שהתקיימו אך לא מזמן. הפוטש הוא נגד העם, יותר מאשר נגד נבחריו. מאידך- שומה עליך להגן עלינו כי לשם כך נבחרתם. כל עוד היועמ''שית פועלת נגד רצון העם, תוקעת מקלות בגלגלים ומקדמת ניסיון הפיכה נשמת אפה של הדמוקרטיה נמצאת בסכנה. אנו קוראים לך להודיע מיידית לגברת מיארה על סיום תפקידה", סיכם פלג את מכתבו.