בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' מגיב לגילויי תמיכה במחבל שביצע את הפיגוע בעיר דוד ואומר כי יש לחוקק חוקים שיפגעו במשפחות מחבלים כדי להגביר את ההרתעה.

"אם משפחת המחבל כולה היתה מגורשת לעזה בלי תעודת זהות ובלי זכויות סוציאלית, הבית שלה היה נהרס והרכוש שלה היה מוחרם ומועבר למשפחות נפגעי הפיגוע - אף אחד לא היה גאה במחבל ובמה שעולל למשפחתו", כתב סמוטריץ' בטוויטר.

הוא הוסיף: "זה הכיוון שאנחנו הולכים אליו ובעזרת השם נחוקק אותו בהקדם האפשרי. מצפה לתמיכת הכנסת מקיר לקיר".

בכאן חדשות הובאו ציטוטים מישיבת הקבינט אמש בה אמר סמוטריץ': "צריך לשנות את המשוואה. זה המנדט שלנו. אנשים בחרו בנו לצעדים גדולים".

על פי הדיווח השר איתמר בן גביר דרש בדיון להטיל עוצר על שועפאט. יחד איתו הציע השר בצלאל סמוטריץ' לכתר את השכונות במזרח ירושלים. מערכת הביטחון התנגדה לכך בטענה שמדובר בענישה קולקטיבית וראש השב"כ רונן בר העביר מסר לשרים לפיו מהלכים אלה עלולים להביא להסלמה רחבה יותר.

לפי גורמים המעורים בנושא, בדיון טענו גורמי הביטחון כי במקרה האחרון שבו ישראל נקטה בצעדי ענישה כלפי מחנה הפליטים שועפאט, זה רק הביא להתגברות הפיגועים. בלשכות השרים לא התייחסו לידיעה. מהשב"כ נמסר: "אנו מצרים על הדלפות מתוך דיון הקבינט ואיננו מתייחסים לנאמר בדיונים סגורים".