שרית שביט
שרית שביטצילום: יח"צ

היום (רביעי) תתארח המאמנת לחתונה שרית שביט, מנבחרת המאמנים של פרויקט 252 במפגש השבועי.

שביט תעסוק בפער שבין הציפיה להגשמת חלום הזוגיות - לבין הסבלנות הנדרשת על מנת לבסס קשר יציב ואיתן, הן שכלי והן רגשי.

"כל זוג שנפגש ועבר את שלב ההתאמה השכלית, מחפש לעבור לתחום הרגשי", אומרת שביט, "האם הזמן עובר והרגשות לא מופיעים - נוצר סוג של ריחוק. כל כך הרבה פעמים שמעתי את המשפט 'אני לא מרגיש התלהבות', 'אין פרפרים', 'איפה המשיכה?'. צריך לזכור שאהבה היא רגש מהותי וברור שהיא תהיה מרכיב מרכזי בקשר - אבל גם אם היא לא מופיעה מיד, יש כמה כלים שכדאי לנסות לפני שנפרדים".

בין הרגש לשכל

"השאלה שכל מחפש זוגיות צריך לשאול את עצמו בקשר", שואלת שביט, "היא מה העיקר: זוגיות מאושרת או זוגיות נכונה? רוב מחפשי הזוגיות בוודאי יבחרו ב'מאושרת', אך ההבדל בין שני הביטויים הוא קריטי: 'זוגיות נכונה' נובעת ושייכת לתחום השכלי, 'זוגיות מאושרת' שייכת לתחום הרגשי".

אחד האתגרים הגדולים של זוגות, הוא המעבר בין הסכמה שכלית, להסכמה רגשית. על פי מחקרים שנעשו בשנים האחרונות, ניתן לעודד התפתחות רגשית על ידי התערבות של מחשבה: "לא סתם כתוב 'תעוררו את האהבה'", אומרת שביט, "גם אם היא עדיין לא הגיעה - תעזרו לה לפרוח! תחשבו אהבה, תאמצו לכם התנהגות של אהבה, תראו כיצד היא משפיעה על ההתעוררות שלה בתוככם. זה תלוי בנו, ובבחירה שנעשה במהלך הקשר. במפגש ביום ד' נערוך תרגיל מדהים בנושא הזה".

המפגש השבועי יתקיים כאמור היום (רביעי) ומיועד למנויי פרויקט 252. עוד לא מנויים? אל תפספסו את ההזדמנות, כל שבוע תוכלו לקדם את עצמכם אל הזוגיות שחלמתם עליה. להצטרפות מהירה לפרויקט 252, לחצו כאן >>