יהונתן פולארד
יהונתן פולארדצילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

שעות אחרונות לקמפיין "הילדים של פולארד" מיזם ההנצחה הייחודי של יהונתן פולארד לאשתו אסתר

שעות לפני סיום הקמפיין של יהונתן פולארד להנצחת אשתו, מאות פעילים ותומכים שלקחו חלק במאבק לשחרורו לאורך השנים שיגרו מכתב מרגש ליהונתן פולארד, בו הם מצהירים כי בכוונתם לפעול בכל כוחם לטובת הצלחת הקמפיין בהובלתו.

ראשי המאבק כותבים: ''אתה בוודאי זוכר היטב, יהונתן, את הרגע בו הושלכת מן השגרירות בוושינגטון הישר לידיהם של סוכני ה-FBI שחיכו לך בחוץ. ואת הרגע בו גילית שהמדינה למענה פעלת בחרה להפליל אותך והעבירה לאמריקאים את המסמכים שעמלת כל כך להעביר לנו למען ביטחוננו- עם טביעות אצבעותיך עליהן''.

ראשי המאבק והפעילים הזכירו את השנים בצינוק ואת הרגעים הקשים: "את שבע השנים אותן בילית לבד בצינוק 7 קומות מתחת לאדמה. ואת אינספור הרגעים בהם יחד עם אסתר זעקת ודרשת שיפעלו לשחרורך, שיימחו נגד העוול, שידרשו צדק.

''ואת הרגע הזה, בכל שנה מחדש, שבו בקשתכם לאפשר לכם את זכות האדם הבסיסית ביותר, להביא ילדים לעולם, להקים לכם המשך בעולם הזה, וכיצד היא נשללה מכם באטימות לב פעם אחר פעם.

ואת הרגע שבו גילית שממשלות אחרות דווקא כן התערבה עבור מרגל שלה ודאגה לאפשר לו את הזכות שנשללה ממך. והמדינה שלמענה פעלת פשוט לא חשבה שזה מספיק חשוב לדאוג לכך. אתה בטח זוכר עוד אינספור רגעים שהמשותף לכולם הוא ההכרה המצמיתה שפשוט נשארת לבד''.

החברים למאבק בשחרורו מבהירים לפולארד שהם איתו, גם היום: "אז רצינו לומר לך יהונתן, שגם אנחנו זוכרים. ושכולנו יחד החלטנו שהפעם זה יהיה אחרת. ריגשת המונים כשהחלטת להקדיש את עצמך להקמת 'מרכז ילדי אסתר' שבו מאות ואלפי ילדים יזכו להתחנך לאחדות ישראל ולחינוך יהודי לזכרה של אשתך שזכתה לכל כך מעט נחת בעולם הזה, ויצאת לקמפיין גיוס המונים מורכב למען המטרה הנעלה הזו שכל כך נדרשת לעם שלנו דווקא ובמיוחד בימים האלה. והפעם יהונתן, אנחנו, הפעילים והתומכים והעם שמכיר ומוקיר את מה שעשית והקרבת למעננו מבטיחים לעשות תיקון היסטורי.

''אלפים כבר הרימו את תרומתם ונרתמו להקמת 'מרכז ילדי אסתר', מתוך הכרת הטוב לך ולאסתר ז"ל, ולכולם תודה וברכה. אמנם אנחנו כבר בשעות האחרונות לסיום הקמפיין שלך שאליו קראת לכולנו להצטרף. אבל הפעם, אנחנו מבטיחים לעשות הכל כדי לתקן. הפעם יהונתן, במאמץ המרגש שלך להנצחתה של אסתר ע"ה כולנו נהיה כאן איתך. הפעם יהונתן - אתה לא תצעד לבד".

שעות אחרונות לקמפיין "הילדים של פולארד" מיזם ההנצחה הייחודי של יהונתן פולארד לאשתו אסתר