אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: pexels

כיום ברור מעל לכל ספק שבקיאות בשפה האנגלית כבר בגילאים צעירים, יכולה לסייע במידה רבה בחיים. יתכן ואתם שואלים את עצמכם, מדוע חשוב כל כך לשלוט בשפה האנגלית בזמן שאנו חיים במדינה דוברת עברית. להלן מספר סיבות לכדאיות להשקעה בלימודי אנגלית כבר בגילאי הילדות הצעירים:

כיוון שבקיאות בשפה האנגלית תעלה את הסיכויים להתקבל לאקדמיה.

בכדי להתקבל ללימודים אקדמיים, לשליטה בשפה האנגלית יש חשיבות ומשמעות והיא אף נבדקת במספר דרכים שונות: ציוני הבגרות באנגלית (במקרים רבים הדרישה תהיה ל-5 יחידות אנגלית), בבחינה הפסיכומטרית (יש פרק המוקדש לאנגלית) ובמקרים מסוימים יעלה גם הצורך לעבור מבחן אמיר – הציון שתקבלו במבחן יעיד על מידת השליטה שלכם בשפה האנגלית. לכן, ללא כל ספק מי שיגיע לשלב זה בחייו כשהוא שולט בשפה האנגלית, יהנה מיתרון חשוב ומשמעותי, שיוכל לסייע לו להתקבל למסלול הלימוד בו הוא מעוניין.

כי העולם הוא "כפר גלובאלי"

אנחנו חיים בעידן האינטרנט שהופך לדומיננטי יותר ויותר עם כל שנה שחולפת ומיותר לציין שברשת מופיעים תכנים רבים בשפה האנגלית וידיעתה יכול לפתוח צוהר לתקשורת עם אנשים רבים ולאיסוף מידע מקיף מרחבי העולם .

על ה"טיול הגדול" ועל עבודה ולימודים בחו"ל

הזמן חולף במהירה וגם אם כעת ילדכם לומד בכיתה א' או ב', לפני שתשימו לב, הוא יתבגר, יתחיל ללמוד בתיכון, יתגייס לצבא, ויתחיל את חייו האזרחיים. יתכן שבשלב זה ירצה לצאת "לטיול הגדול", ואולי אף ללמוד או לעבוד בחו"ל – וללא ספק מדובר בחוויה מעשירה וייחודית. כמובן, שגם במקרים אלה, שליטה בשפה האנגלית תוכל לסייע לו במידה רבה ותאפשר לו לתקשר בצורה טובה יותר עם אנשים במהלך הטיול ועל ידי כך ליצור קשרים חדשים שיהוו חלק בלתי נפרד מהחוויה. מיותר לציין שאנגלית היא השפה השנייה המדוברת ברוב מדינות העולם – לכן, גם מי שיבקש לעבוד או ללמוד בחו"ל יגלה שהשליטה בה תהווה עבורו יתרון גדול ומשמעותי (ולעיתים גם כתנאי לקבלה לעבודה או ללימודים).

להעלות את הסיכויים לקבלה במקום העבודה

אומנם נכון שכאשר מדובר בילדים צעירים, הצורך להתקבל למקום עבודה, נראה כמשהו רחוק ולא כמשהו שיש סיבה לחשוב עליו או להתעסק בו ועם זאת חשוב להבין שבקיאות בשפה האנגלית יכולה לשפר את סיכויי הקבלה כמעט לכל מקום עבודה ולכל סוג משרה. – גם אם לא מדובר באחד מתנאי הקבלה, עדיין, שליטה בשפה האנגלית, יכולה לפתוח צוהר לקידום ולהתפתחות.

לסיכום – זכרו שאף פעם לא מאוחר מדי..

אז גם אם הגעתם לגילאי צבא או אף לגילאים מאוחרים יותר ואינכם שולטים בשפה האנגלית, חשוב שתזכרו שאף פעם לא מאוחר מדי וגם ההווה יכול להוות בעבורכם כזמן אופטימאלי לשיפור הידע וההיכרות עם השפה. כידוע, יש מגוון דרכים באמצעותן תוכלו לשפר את רמת האנגלית שלכם, אם באמצעות: קריאת מאמרים באנגלית, שימוש באפליקציות ובתוכנות ייעודיות ללימוד השפה, הרשמה לקורסים ייעודיים, מורה פרטי ועוד.

האפשרויות הן רבות ומגוונות – עליכם רק לקבל את ההחלטה שאתם מעוניינים לשפר את השליטה בשפה, להכיר את האפשרויות המוצעות לכם בתחום וכמובן, לבחור בסופו של דבר את האפשרות הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם.