אבי חימי
אבי חימיצילום: Flash90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב לחשיפה של העיתונאית אילה חסון בחדשות 13, שלפיה ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, ביצע מעשה מגונה בפני אישה צעירה בשיחת וידאו.

בן גביר אמר כי "החשיפה המזעזעת של אילה חסון הערב על ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי מחייבת אותו להודיע באופן מיידי על התפטרותו.

''חימי שלקח על עצמו בשבועות האחרונים את תפקיד מטיף המוסר הלאומי, צריך לערוך עם עצמו חשבון נפש עמוק - וכצעד ראשון, כאמור, להודיע לאלתר על התפטרות מתפקידו", הוסיף השר.

כאמור, בחדשות 13 דווח כי הצעירה אשר בפניה הפשיל עו"ד חימי את מכנסיו וביצע מולה את המעשה המגונה היא עורכת דין שביקשה ממנו המלצה להיות שופטת והייתה תלויה בו להמשך הקריירה שלה.

בשנה האחרונה היה עו"ד חימי בקשר מקצועי עם עורכת הדין הצעירה, ובשלב מסוים היא ביקשה ממנו שימליץ עליה להיות שופטת. בשלב הזה הוא שינה את היחס אליה, ושלח אליה הודעות אישיות יותר. כמה ימים אחרי שבישר לה כי שלח את מכתב ההמלצה עבורה, הוא התקשר אליה בשיחת וידאו, וכשזו ענתה - הוא עמד בלשכתו והפשיט את מכנסיו מולה.

בשיחה עם חדשות 13 אמר עו"ד חימי: "בלשכת עורכי הדין לא עשיתי דבר וחצי דבר". כשנשאל האם במקום אחר כן עשה את זה, הוא השיב: "מה אני צריך להתייחס למה שאני עושה או לא עושה עם מישהו בהסכמה? אני לא מבין את זה".

תגובת עו"ד אבי חימי: "פרסום זה הינו חלק ממכונת הרעל של מי שפועל לקדם את ההפיכה המשטרית. אנו עדים לדרך המסוכנת בה פוליטיקאים נואשים פועלים לרמוס את כל מי שדעתו שונה מדעתם. אני לוקח בחשבון שינסו לפגוע בי ברמה האישית וזהו מחיר שאשלם באהבה. הכפשות לא ירפו את ידיי. אמשיך לפעול כנגד ההפיכה המשטרית שרוצה לרסק את הדמוקרטיה הישראלית".