אבי חימי
אבי חימיצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי שהודיע על התפטרותו מתפקידו התראיין הערב (שלישי) לגיא פלג בחדשות 12 והבהיר שלא ביצע שום עבירה פלילית.

"היממה האחרונה היא היממה הקשה ביותר בימי חיי. אינני יכול להביט לאשתי ולבנותיי בעיניים. אפשר לומר עליי הרבה דברים, אבל אי אפשר לומר עליי שאני עבריין מין", הצהיר חימי.

הוא הוסיף, "איך אפשר להרוס חיים של אדם, את חייו הפרטיים? אני צריך לתת חשבון רק לאשתי ולבנותיי. כשלתי, לא נהגתי בצורה נכונה, לא נהגתי בצורה מוסרית, אבל זה היה קשר בהסכמה בין שני אנשים בוגרים וזה נעשה ללא שום מעשה חלילה שמתקרב לאיזשהו נושא פלילי".

לגבי האירוע עצמו אמר: "אני מתבקש להגיש עשרות ומאות חוות ודעות של עורכי דין שפונים אליי מתוקף היכרותי עמם, עם המקצועיות שלהם ועם ההתנהלות שלהם. היה לי קשר אישי עם אותה עורכת דין אבל היה לי גם קשר מקצועי. ידעתי שהיא אשת מקצוע טובה, והראיה לכך שאף הפניתי אליה לא מזמן לקוח כי חשבתי שהיא תעשה עבודה טובה. חוות הדעת שמסרתי בעניינה היא מדודה, אפשר יהיה לעיין בה בבוא היום. חוות הדעת הזו היא מתבקשת על ידי שלל אנשים שמוגשת בעניינם חוות דעת. היא ביקשה ממני להגיש - אפשר לומר שטעיתי".

הוא הוסיף: "אני מבין שטעיתי. אם כי אני חוזר ואומר שחוות הדעת הייתה מדודה, מקצועית, הכרתי גם את ההיבטים המקצועיים אצל אותה עורכת דין. יחד עם זאת, לא נאמר לצופים שהיא לא עברה את שלב המיון הראשוני. מבחינה מקצועית היא הייתה נחשבת עורכת דין טובה בתחומים שבהם היא עוסקת, והראיה שהפניתי אליה אפילו לקוח שלי. עכשיו תראה, דווקא האירוע הזה מלמד אותנו שהוועדה לבחירת שופטים עובדת כהלכה. הנה ראש הלשכה נתן חוות דעת ואפילו היא לא עברה את המסננת הראשונית. כלומר חוות הדעת הזאת היא פסיק משלל נושאים אחרים שבודקים".