ח"כ פינדרוס
ח"כ פינדרוסצילום: ערוץ 7

ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) השתתף הערב (ג') בכנס האגף החרדי בלשכת רואי החשבון באילת, והתייחס שם לאזהרות הכלכלנים, לפיהן רפורמת המשפט של שר המשפטים יריב לוין תחבל בכלכלת ישראל ותבריח משקיעים מהמדינה.

בראיון לרפי פרלשטיין אמר פינדרוס: "כל הסיפור הזה של ההקשר בין הרפורמה המשפטית לכלכלה הוא בלוף אחד גדול. מי שמבין בעסקים יודע שהמשקיעים הגדולים מחפשים להשקיע במדינות עם כמה שפחות דמוקרטיה וכמה שיותר שמרנות. לא מתאים להם מערכת משפטית נוקשה. הערבוב הזה בין שני הנושאים משקר יסודו".

סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) התייחס בכנס לעימות בין השרים סמוטריץ' וגלנט על השליטה במנהל האזרחי, וסיפרה: "היה סיכום ברור בהסכם שלנו עם הליכוד שגלנט ינהל את הנושאים הביטחוניים וסמוטריץ את הנושאים האזרחיים. אנחנו מבקשים בסך הכל להיצמד לדברים שסוכמו וגם עוגנו בחקיקה. סומכת על השר סמוטריץ".

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בצהריים בטקס כניסת חברת "א.ד.ג.ד" ההודית לנמל חיפה, והתייחס ל"נבואות הזעם'' על חורבן הכלכלה בעקבות רפורמת לוין. ''להפחדות הללו אין שום בסיס. כלכלת ישראל חזקה מתמיד, והיא תהיה עוד יותר חזקה כשנקל על עשיית עסקים ע"י הסקטור הפרטי ע"י הפחתת הבירוקרטיה המשפטית.

''אנחנו עובדים קשה כדי לשנות את זה, אנחנו נשנה את זה ואחרי שנעשה את הרפורמה הזאת כולם ישאלו איך היינו בלעדיה. כמו ששואלים היום איך בלי השינויים שהכנסנו בנמלים – אותו הדבר קורה כאן'', אמר נתניהו.