האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העבריתצילום: דנה פילוסוף

פרופ' דוד אנוך פרסם מאמר באנגלית ב"The Forward", אתר חדשות יהודי-אמריקני, שבו הוא קורא לקהילה היהודית להחרים את הממשלה החדשה ולהחרים את יהודה ושומרון.

את המאמר הוא פרסם תחת הכותרת "אם אתם רוצים רוצים לתמוך בישראל, החרימו את הממשלה החדשה". בתוך המאמר הוא קרא ליהדות ארה"ב להפעיל לחץ על פוליטיקאים אמריקנים "להפעיל לחץ על ישראל, כולל להתנות סיוע צבאי בהפסקת הרחבת ההתנחלויות ואלימות המתנחלים".

בנוסף, אנוך פנה ליהדות ארה"ב בבקשה: "אנחנו צריכים שתנקטו בצעדים ספציפיים - החרימו מוצרים מההתנחלויות, אל תשתפו פעולה עם המועצות של היישובים, אל תארחו קבוצות ספורט מההתנחלויות, ואל תסיירו ביקבים בהתנחלויות".

"תפסיקו להזמין ותסרבו לארח פוליטיקאים ישראלים שקשורים לממשלה", הוא כתב. "לא רק הקיצוניים ביותר כמו בן גביר וסמוטריץ', אלא גם יריב לוין ונתניהו".

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו קרא לפטר את פרופ' אנוך. "קוראים לנשיא האוניברסיטה העברית לפטר מיידית את המרצה מתפקידו", אמר פלג. "מי שרוצה להצטרף ל-BDS מוזמן לעבור למוסדות אקדמיים אחרים, אולי בג'נין או בשכם הוא יתקבל בברכה. בושה וחרפה, מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "תקנון האתיקה של המל"ג קובע חד משמעית שאסור למרצים לעודד חרם, שכן זה כריתת הענף שעליהם הם יושבים. אני מצפה מנשיא האוניברסיטה לדרוש מהפרופסור לחזור בו פומבית וככל שלא לפטר אותו, ככל שלא יעשה זאת נדרוש מהמועצה להשכלה גבוהה ומשר החינוך יואב קיש לאכוף את התקנון שלה".