אסתר שמיר
אסתר שמירצילום: מלני פנטון

אַסְתָּר שמיר שהחלה את דרכה בלהקת הנח"ל נחשבת עד היום לפורצת דרך בכל הנוגע ליצירת הרוק הנשי בארץ, הן מבחינת התכנים והן מבחינת ההפקה והיא חתומה על 9 אלבומים משל עצמה.

עכשיו מגיע תורו של אלבום ילדים קסום בשם "שירי חלב" עם ביצועים בקולה, לצד ביצועים של שותפיה מזי כהן, יושי שדה ואפרים שמיר (במחווה מרגשת ל"נערה במשקפיים").

האלבום החל את דרכו עוד בשנת 1996 כשבתה הבכורה של אסתר הייתה בת 6. אסתר נכנסה לאולפן להקליט את שירי הילדים שכתבה, יחד עם רפי קדישזון, שעיבד וניגן ב 7 מהשירים, אולם אילוצים טכניים גרמו לתהליך ההקלטות להיות מוקפא למשך כמעט שלושה עשורים.

כעת, כשנכדתה הבכורה בת 7, אַסְתָּר שמיר סוגרת מעגל, הקליטה עם יושי שדה, מזי כהן ואבנר קנר עוד מספר שירים ומוציאה את "שירי חלב" אלבום שיהיה מלווה בספר שירי ילדים ובהמשך השנה – גם מופע מיוחד המבוסס על שירי האלבום בהפקת "צוותא".

את רוב השירים באלבום החדש הלחינה אסתר בעצמה אך יש כמה שירים באלבום עליהם חתומים כמה מגדולי המלחינים הישראליים - סשה ארגוב ז''ל הלחין את "צבעים", עוזי חיטמן ז''ל הלחין את ''כשאני צוחק", אבנר קנר הלחין את ''מכנסיים משנה שעברה'' ורפי קדישזון הלחין את ''כשאני הולכת בבוקר לגן''.

התוצאה -11 שירים מוקלטים מצוחצחים ושמחים שמתאימים למבוגרים ולילדים גם יחד – עמוקים, משעשעים ומוסיקליים מאוד עשויים מאותו החומר של אלבומי הילדים הגדולים שהפכו לקאלט וזכורים עד היום.