טיקטוק
טיקטוקצילום: רויטרס

"בשבועות האחרונים אנו מקבלים גל של פניות מהורים לנערות, חלקן קטינות בגילאי 12 אשר נקלעו לקשר עם בני מיעוטים דרך הטיקטוק ונוצלו", אומר בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה.

"טיקטוק זה מלכודת דבש", מספר גופשטיין, "הנערות הללו תמימות ומתחברות לכל מני פרופילים שנראים להן תחילה כמגניבים ועל פניו לא נראים בעייתיים. לרוב הפרופילים הללו הם פיקטיביים ומי שעומד מאחורי המקלדת הם בני מיעוטים שמחפשים נערות תמימות וקטינות וקשר איתן. הבנות הללו מתחילות לפתח את הקשרים עמם והן בטוחות שהן מדברות עם יהודים, כך לפחות הן חושבות.

לדברי גופשטיין, "המקרה אחרון שאנו מלווים הוא של נערה בת 12 שהייתה בטוחה שהיא מדברת עם נער בין גילה, ולא חשדה בכלום כי לפי התמונות שהוא שלח לה יש לו כיפה וציצית. ההורים שלה בכלל פנו אלינו בקשר אחר, לחפש לה מסגרת מתאימה כי היא נערה שמתמודדת עם קשיים ואין לה מסגרת לימודית . לאחר שיחות ובירור מעמיק הבנו שהיא מנהלת קשר עם נער, ובבדיקה יסודית של אנשי הארגון שלנו התברר לנו כי הבחור ערבי וכל התמונות שהוא שלח לה הן ערוכות ופיקטיביות , עוד התברר כי הוא בגיר ולא נער כפי שהוא הטעה אותה".

ענת גופשטיין יו"ר מערך הטיפול בארגון להבה אומרת כי "לבנות התמימות הללו אין את היכולת באמת לדעת אם הפרופילים מזויפים או פיקטיביים, והם מצידם מוצאים להם טרף קל בבנות הללו ומכינים להן מלכודת דבש. אנו קוראים להורים לנערות "אנא פיקחו עיניים ותראו היכן הבנות שלכן גולשות , תפקחו עליהן ותבדקו עם מי הן מדברות, תסבירו להן שהרשת כיום היא המקום המסוכן ביותר לבני נוער ולא כל מה שנוצץ זהב".

היו שותפים גם אתם יחד עם ארגון להבה בהצלת בנות ישראל!