שמעון מעטוף
שמעון מעטוףצילום: באדיבות המשפחה

תשעה חודשים אחרי הפיגוע הרצחני באלעד, נקבע מותו של המאבטח שמעון מעטוף (75) ממושב ברקת - שנפצע בו באורח קשה.

המחבלים תקפו עם גרזנים את מעטוף שעבד כמאבטח חמוש באירוע יום העצמאות שהתרחש בפארק סמוך לפיגוע. מעטוף היה אב לשישה, וסבא ל-13 נכדים. הוא הספיק לירות כדור אחד במחבלים לפני שאחד מהם הכה אותו בגרזן בראשו.

אביבה, בתו של שמעון ז"ל, סיפרה לרדיו 103FM: "הרופאים הגדירו אותו כמחוסר הכרה, הוא היה תקופה מורדם מונשם, לאחר מכן הוא הלך לשיקום נשימתי, ויצא מזה. אחר כך הוא היה גם בתקופה של מצב מאוד קשה. אחר כך הוא חזר למצב של מונשם".

"מהרגע שהוא נפצע עד הרגע שהוא נפטר הוא חי בנס. בתוך תוכנו ידענו שהמצב מאוד קשה, הוא לא היה מתקשר, הוא לא היה מגיב. אמרו שהמצב קשה, שיש פגיעת ראש, שברו לו את הלסת עם הגרזן. טיפלו בו הרופאים מיד אחרי הפיגוע, עשו לו אסתטיקה לפנים, החזירו את הפנים שלו, אבל פגיעה מוחית היא פגיעה מוחית".

באשר לאותו לילה בו נפצע אביה בפיגוע הגרזנים, שחזרה: "הייתי בבית שלי. אמא שלי התקשרה אליי שהיא שמעה על הפיגוע באלעד. ראיתי משהו בוואטסאפ ולא קישרתי שאבא שלי עובד באותו זמן. היא אמרה שאבא נפגע ומיד טסתי אליה. אני גרה בברקת, שלוש דקות נסיעה מאמא. לא נסעתי לאזור הפיגוע, ישר נסענו לבית החולים בלינסון".

"לא עזבנו את אבא לרגע, היינו אצלו כל הזמן. כשהוא היה מאושפז זה ממש 24/7, בבית האבות היו זמני ביקור. כל יום מישהו היה נמצא, היינו צמודים אליו, שבתות כל הזמן. לא עזבנו אותו לרגע", סיפרה הבת.