התחליף לרובוטים זעירים? אילוסטרציה
התחליף לרובוטים זעירים? אילוסטרציהצילום: iStock

רובוט שמצליח להפוך מנוזל למוצק ובחזרה נשמע עד לאחרונה כמו מדע בדיוני, אבל ייתכן שבעתיד הקרוב הוא יוכל לעזור לרופאים ברחבי העולם.

הרובוט משנה הצורה נוצר על ידי חוקרים מהאוניברסיטה הסינית בהונג קונג ופורסם לאחרונה בכתב העת Matter. בסרטון שפורסם יחד עם המאמר, ניתן לראות כיצד הרובוט בצורת איש לגו הופך לנוזל, עובר דרך סורגים וחוזר שוב למוצג.

צוות המחקר בהובלת החוקרים וואנג ופאן השתמש לייצור הרובוט במתכת מסוג גליום שניתן להתיך אותה בחום נמוך. על מנת להתיך את הרובוט, מועבר זרם חשמלי בעזרת כוחות מגנטיים שהופך את הרובוט לנוזלי ומאפשר לו לזוז ואף לעבור דרך סורגים כפי שניתן לראות בסרטון.

בראיון לאתר ScienceNews הסבירו החוקרים כי הם קיבלו את ההשראה המדעית לשינוי הצורה דווקא מהטבע- ממלפפוני ים. כחלק מההגנה שלהם מטורפים, גם מלפפוני ים מסוגלים לבצע שינויים בצפיפות החומר בגוף שלהם ולשנות צורה כשהם לעיתים גם משילים איברים שונים.

החוקרים מציינים במאמר כי בעתיד יהיה ניתן להחדיר רובוט זעיר זה לגוף האדם כשהוא במצב נוזלי, ולאחר מכן לעטוף איתו גופים זרים שחדרו לגוף ולהוציא אותם יחד איתו. בנוסף, הרובוט הזעיר יוכל לסייע בהחדרת תרופות למקומות ייעודיים בגוף וכן להגיע למקומות שכיום קשה להגיע אליהם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!