הרב שלמה שיבר
הרב שלמה שיברצילום: שי פלוס

מכירים חוק הכבידה? בכל תחום במציאות שאנו מכירים ישנם חוקים קבועים שעל פיהם מנוהל טבע העולם - "ויעמידם לעד לעולם, חוק נתן ולא יעבור" (תהילים קמ"ח).

אם מישהו יזרוק אבן כלפי מעלה, למשל, היא מיד תשנה כיוון ותיפול למטה, בגלל חוק המשיכה שקיים בעולם. אם מישהו יאכל הרבה מאכלים עתירי שומן וסוכרים ולא יעשה פעילות גופנית, כנראה שהוא יעלה במשקל, לפי חוקי טבע הגוף.

אם מישהו יעשה עבורך טובה גדולה ומשמעותית, סביר להניח שתחוש בתוכך רגש פנימי של רצון להכיר לו טובה ולהשיב לו כגמולו, גם זה סוג של חוק נפשי. ואם חלילה פגעת בחבר טוב, ונגרם לו עוול גדול, סביר להניח שתחוש ייסורי מצפון ותחושת אשמה על שלא התנהגת כשורה כלפיו, ותרצה לתקן את אשר קלקלת ולפייס אותו, כי גם למוסר הפנימי יש חוקים משלו.

לאור כל זאת, האם יתכן שדבר מסוים מצליח לנו, משום שעשינו אותו בצורה הנכונה בהתאם לחוקיות שלו, ואם משהו לא מצליח לנו כנראה שאנו מפרים איזה שהוא חוק מסוים? האם ישנם חוקים ייחודיים ליצירת קשרים ומערכות יחסים תקינות בין בני אדם?

האם יתכן שגם לאהבה ישנם חוקים משלה? איך היא נוצרת ואיך היא נעלמת? האם היא תלויה בהשתדלותנו או שהיא נופלת עלינו משמים אם רק התמזל מזלנו?

אהבה מושכת אהבה

יש חוק שאומר שאם מתייחסים למישהו בצורה אוהבת, מכבדת ומאירת פנים, גם הוא ירצה להתייחס אלינו באותו אופן. זהו סוג של חוק המושתת על הפסוק במשלי (כ"ז, י"ט) "כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם".

ישנו חוק נוסף, האומר שאם אני מצליח להתמקד באיכויות ובמעלות של האדם שאני פוגש, הלב שלי נפתח אליו ויש לי רצון להיות בחברתו. ולהפך, אם אני בוחר להתמקד בחסרונות שבו, הלב שלי נסגר ואיני מעוניין בקשר איתו.

שאלת 'מיליון הדולר'

האם יתכן שישנם חוקים לאופן שבו מרכיבים את רשימת "מה אני מחפש"? האם יתכן שישנם חוקים לדרך הפניה הנכונה לאנשים, על מנת שיציעו לי הצעות איכותיות וטובות? האם יתכן שישנם חוקים לצורה הנכונה בה עלינו להגיע לפגישות?

שאלות רבות - מסקנה אחת: אם נלך בהתאם לחוקי האהבה היא תיווצר ביננו ונוכל להרגיש אותה. אם נפר את כלליה אולי היא לעולם לא תגיע. עד כמה שווה לנו לחקור ולגלות מהם החוקים האלה, ועד כמה נתאמץ על מנת ללמוד אותם - זו האחריות שלנו, עד ליצירת אהבה וזוגיות מאושרת. הגיע הזמן להכיר את עשרת חוקי היסוד לפתיחת הלב שלנו להתקרב זה לזה.

השיעור הייחודי של חשיפת 10 הכללים לאהבה, יתקיים השבוע (8.2) במסגרת המפגש הקבוע של מנויי פרויקט 252. עדיין לא מנויים בפרויקט? חבל, כל יום שעובר יכול לקדם אתכם אל הזוגיות המאושרת. הצטרפו עוד היום לפרויקט וקבלו מגוון עצום של כלים רגשיים, תובנות וכלים על מנת להגשים את חלום החתונה.

להצטרפות מהירה לחצו כאן >>