מתצפתים על שדה התעופה הישן
מתצפתים על שדה התעופה הישןצילום: אם אשכחך

חברי כנסת ממפלגות הקואליציה סיירו היום (א') בצפון ירושלים ובטרמינל שדה התעופה הישן בעטרות, במקום שבו עתידה להיבנות שכונה יהודית.

הסיור ביוזמת ארגון 'אם אשכחך' נועד להסביר את החשיבות האסטרטגית שיש לשכונה, בציפייה שהיא תאושר בקרוב על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים.

הסיור שהתחיל בתצפית וסקירה על גבעת שאול המקראית המשיך לעטרות והסתיים בפארק התעשייה, בביקור ביקבי ירושלים יחד עם מנכ''ל הפארק יעקב גוטמן ובעל היקב עופר גואטה. עוד השתתפו בסיור: המשנה לראש העיר ירושלים פלר חסן נחום (ירושלים תצליח) וחברי מועצת העיר ירושלים יהונתן יוסף (מאוחדים) ויוסף שפייזר (התעוררות).

חבר הכנסת בועז ביסמוט מהליכוד אמר בסיור: "ככל שהטרור ינסה להכות בנו ולהוריד את ראשנו, כן נרבה וכן נפרוץ. נפעל בכל המישורים על מנת לחזק את ההתיישבות ולקדם את תוכנית הבנייה של השכונה היהודית בעטרות".

צילום: אם אשכחך
צילום: אם אשכחך

חבר הכנסת יצחק פינדרוס (יהדות התורה) אמר: "התפללנו לבניין ירושלים בכל הדורות, אני מקווה מייחל וגם אפעל שהממשלה הזו תוציא לפועל את התפילה לבניין ירושלים. אישור בניית שכונת עטרות היא המטרה כעת".

רן ישי, לשעבר מנכ''ל משרד ירושלים וכיום ראש המרכז למדיניות יישומית של ארגון ''אם אשכחך'', סיכם את הסיור: "התרשמנו מהרצון של הקואליציה לסיים את הליך אישור השכונה בוועדה המחוזית, אישור השכונה ובנייתה יבטיחו את השמירה על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראל".

חבר הכנסת אברהם בצלאל (ש"ס) מסר: "כחבר הנהלת העיר ירושלים וסגן ראש העיר בעבר נדהמתי מכמות הבנייה הבלתי חוקית הקיימת באזור עטרות, בניה זו מהווה סכנה לשלמות ירושלים. כנבחרי ציבור עלינו לעשות ככול שביכולתנו לפתח את המקום ולעודד את הבניה היהודית בו".

חבר הכנסת אוהד טל (הציונות הדתית) מסר לאחר הסיור: "שמענו היום על התוכנית המבורכת להקמת 9,000 יחידות דיור בשכונה החדשה בעטרות. זהו מהלך אסטרטגי שיספק רצף טריטוריאלי לעיר, יתרום למאזן הדמוגרפי ויסייע בהורדת מחירי הדיור. בנוסף, שמעתי על הבנייה הערבית הבלתי חוקית ועל מוסדות הלימוד הערבים המאמצים את תוכנית הלימוד הפלסטינית המעודדת רצח יהודים ומתוקצבת כמעט כולה על ידי מדינת ישראל. מדובר באבסורד. שוחחתי עם חברי הקואליציה שהשתתפו היום בסיור וסיכמנו כי נפעל יחד בכדי להילחם בעיוות זה. אני מודה לארגון 'אם אשכחך' וליקב ירושלים על סיור מרתק ומעשיר''.

חברת הכנסת לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) מסרה: "סיירתי היום יחד עם חברי לקואליציה באזור התעשייה עטרות, במקום בו שכן עד לפני כמה עשרות שנים שדה תעופה ישראלי. במקום תוכננה להיבנות שכונה יהודית כבר לפני שנים רבות, אך הקמתה מתעכבת בשל לחצים זרים. מדובר באזור בעל חשיבות אסטרטגית ממדרגה ראשונה, שהקמת שכונה יהודית בו שתהיה חלק בלתי נפרד מהעיר, תחזק את צידה הצפוני של ירושלים ותבסס את הריבונות הישראלית בבירה, אל מול הבנייה הבלתי חוקית הפראית בכפר עקב השכנה, תיבנה בקרוב שכונה יהודית גדולה".

ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) מסר: "אתגרי הריבונות וההתיישבות בירושלים אליהם נחשפתי היום בסיור , דורשים מחויובות ופעולה, כדי להבטיח את אחיזתנו בירתנו הנצחית. אני מתחייב לפעול למען ירושלים בכלל וההתיישבות בעטרות בפרט. בנוסף, אפעל בכל כוחי להפסקת ההסתה האנטישמית הפראית במערכת החינוך בבתי ספר בשכונות העיר, שתוצאותיה מתבטאות ברצח יהודים".

המשנה לראש העיר פלר חסן נחום: "מהרושם שקבלתי מחברי הכנסת אני בטוחה שהמהלך לאישור השכונה שהעברנו בוועדה המקומית יעבור בקרוב גם בוועדה המחוזית".

חבר מועצת העיר יהונתן יוסף (מאוחדים) אמר: "הייתה לי הזכות לפני כשנה לאשר את הקמת השכונה בועדה המקומית לתכנון ובנייה. מאז נעשה סקר סביבה שהסתיים. כעת הכל תלוי בממשלת ישראל. אני מצפה ממשלת ימין על מלא לאשר את הקמת השכונה מיידית ולהותיר חותם אמיתי בדמות חיזוקה של ירושלים".

חבר מועצת העיר ירושלים יוסף שפייזר הוסיף: "הסיור היום עם חברי הקואליציה מעודד ומבהיר שהמאבק שהובלנו במשך שנים לבניית השכונה בעטרות, מקבל כעת משמעות ביצועית עם כניסתה של הממשלה החדשה. הבנייה בעטרות תשפיע באופן דרמטי על הורדת יוקר הדיור בירושלים ותאפשר לזוגות צעירים להישאר בעיר ולרכוש דירות. הבניה בירושלים היא לא עוד נושא במדיניות, אלא מבחן המשילות של מדינת ישראל".